Ewa Mańkiewicz-Cudny rozpoczyna czwartą kadencję jako prezes FSNT NOT

1929

 Z dużą przewagą nad konkurentem zwyciężyła Ewa Mańkiewicz-Cudny. Ponownie  została prezesem Zarządu Głównego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.  Będzie to już jej czwarta kadencja na tym stanowisku. Z NOT-em związana jest od 30 lat jako redaktor naczelna „Przeglądu Technicznego”, najstarszego pisma technicznego na świecie, które w tym roku obchodzi jubileusz 155. lecia.  

Obradująca 27 września w Warszawie na posiedzeniu sprawozdawczo-wyborczym Rada Krajowa FSNT-NOT wysłuchała najpierw sprawozdania z działalności największej organizacji pozarządowej w Polsce w mijającej kadencji, przedłużonej z powodu pandemii o ¾ roku. Przedstawiła je Ewa Mańkiewicz-Cudny, która ponownie została wybrała na funkcję prezesa Zarządu Głównego FSNT-NOT.

Pani prezes zwyciężyła bezapelacyjnie stosunkiem głosów 46 do 11. Przez kolejne 4 lata będzie przewodzić Federacji skupiającej blisko 100 tys. techników i inżynierów w 39 Stowarzyszeniach Naukowo-Technicznych i dysponującej siecią ponad 40 jednostek organizacyjnych, popularnych Domów Technika w całym kraju.

Wybrano także 5 członków Zarządu Głównego FSNT-NOT. Największą liczbę głosów  wśród kandydatów na stanowisko wiceprezesa, zdobył wiceprezes Federacji Kamil Wójcik, który jest jednocześnie prezesem spółki NOT Informatyka. Delegaci wybrali też  Główną Komisję Rewizyjną FSNT-NOT, której przewodzić będzie Jarosław Palenik.

Opracował:
Janusz M. Kowalski
specjalista ds. PR  FSNT-NOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here