Facebook zablokował konto Donalda Trumpa

452

 Firma Facebook Inc. rozszerzyła zakaz korzystania z kont na Facebooku i Instagramie wobec ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa na co najmniej dwa tygodnie, do zakończenia procesu przekazania władzy – ogłosił w czwartek prezes firmy Mark Zuckerberg.

„Uważamy, że ryzyko związane z pozwoleniem prezydentowi na dalsze korzystanie z naszych usług w tym okresie jest po prostu zbyt duże” – napisał Zuckerberg na Facebooku.

Publikowanie niedozwolonych treści jest na Facebooku zabronione bez względu na to czy robi to prezydent, czy fejterzy. Nie dopuszcza się postów związanych z terroryzmem, działaniami autodestrukcyjnymi, przemocą, nienawiścią na tle rasy, płci, tożsamości płciowej, przynależności etnicznej, orientacji seksualnej i wyznawanej religii.

Precedens z prezydentem USA powinien być ostrzeżeniem również dla polskich użytkowników, którzy takie treści propagują w naszym kraju. Blokada konta na Facebooku oznacza brak możliwości zalogowania się do konta prywatnego, do fanpage’a oraz do Messengera. Często też skutkuje blokadą Instagrama.

Podobne zasady stosuje Twitter Inc. i Snap Inc. Obie firmy również tymczasowo zablokowały w środę konta Trumpa. Tego dnia Trump opublikował na Twitterze nagranie wideo, w którym wzywa swoich zwolenników, z których część wtargnęła do budynku Kongresu podczas toczącego się tam posiedzenia mającego ostatecznie uznać wygraną Joe Bidena w wyborach prezydenckich, do pokojowego rozejścia się do domów. Prezydent USA mówił jednocześnie o tym, że „wybory skradziono”, powtórzył, że zostały one sfałszowane. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here