FM Logistic wzmacnia zespół odpowiedzialny za transport

934

FM Logistic Central Europe jest częścią Grupy FM, globalnego lidera rozwiązań logistycznych powstałego we Francji, obecnego dzisiaj na 3 kontynentach, w 14 krajach na świecie. W regionie Centralnej Europy firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. W związku z dynamicznym rozwojem rynku oraz konsolidacją krajowych i międzynarodowych struktur transportowych, FM Logistic postanowił wzmocnić operacyjnie i handlowo swoją usługę transportu. Zmieniona organizacja przyczyni się do wzrostu konkurencyjności i wydajności łańcucha dostaw oraz przyniesie wymierne korzyści i nowe możliwości klientom firmy.

FM Logistic Central Europe zyskał trzech managerów z bogatym doświadczeniem w branży TSL. Z początkiem czerwca do zespołu handlowego dołączył Sebastian Plesiński obejmując stanowisko Dyrektor Sprzedaży Transportu – Europa Centralna. Ponadto 1 lipca br. operator logistyczny ponownie nawiązał współpracę z Rafałem Witkowskim (po 6-letniej przerwie), pełniącym funkcję dyrektora ds. transportu drobnicowego i dystrybucji na Europę Centralną, a 2 sierpnia br. na stanowisko dyrektora ds. transportu międzynarodowego FTL – Europa Centralna powołany został Marek Ziarkiewicz. Obydwie osoby dołączyły do pionu operacyjnego.

Zdecydowaliśmy się na rozbudowę zespołu transportu o wysoko wykwalifikowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu transportem – podkreśla Magdalena Lubańska-Wiśniewska, dyrektor ds. transportu krajowego, Europa Centralna. Do kierowania sektorem o takiej skali i profilu potrzebni są ludzie o wyjątkowych kompetencjach, którzy sprostają nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom stojącym przed firmą.

Sebastian Plesiński posiada 20-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych firmach sektora TSL B2B z zakresu sprzedaży, marketingu i operacji oraz gruntowną znajomość branży logistycznej zbudowaną w wiodących firmach w naszym regionie. Jest absolwentem studiów magisterskich na Politechnice Częstochowskiej, ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu logistyki w SGH.

Rafał Witkowski wraca po przerwie do FM Logistic z nowymi kompetencjami i bogatszym doświadczeniem. U swojego ostatniego pracodawcy DHL był odpowiedzialny za optymalizację sieci dystrybucyjnej oraz projektowanie i wdrażanie procesów transportowo-magazynowych dla klientów z branży retail i automotive. W poprzednim okresie zatrudnienia w FM Logistic zajmował m.in. stanowiska: inżynier ds. procesu, kierownik ds. transportu krajowego oraz kierownik ds. analiz biznesowych. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Marek Ziarkiewicz posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu logistyką w dużych korporacjach o zróżnicowanej strukturze organizacyjnej. Przez ostatnie kilka lat pełnił funkcję Dyrektora Regionu w firmie Raben Transport, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie transportem całopojazdowym, międzynarodowym i krajowym. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here