Gala finałowa siódmej edycji inicjatywy Dziennika Gazety Prawnej „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”

1108

Na Zamku Ujazdowskim w Warszawie 9 października odbyła się gala finałowa siódmej edycji dorocznej akcji DGP „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”. Motto przewodnie tegorocznej edycji brzmiało:  Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner. Po krótkim wprowadzeniu przez Krzysztofa Jedlaka, redaktora naczelnego  Dziennika Gazety Prawnej, odczytany został przez ministra Adama Kwiatkowskiego, list nadesłany do organizatorów przez prezydenta Andrzeja Dudę. Oprócz podziękowań za upowszechnianie dobrych wzorców rozwoju polskiej przedsiębiorczości, prezydent podzielił się refleksją wskazując na czynniki od których zależy  dalszy wzrost gospodarczy kraju.

Potwierdzenie aktywności i kreatywności polskich przedsiębiorców przewijało się w dwóch panelach dyskusyjnych, prowadzonych przez Ernesta Bodziucha z Polsat News  i Krzysztofa Berendę z RMF FM.  Dziennik Gazeta Prawna buduje przestrzeń debaty, w której przedsiębiorcy mogą wspólnie z władzą publiczną szukać najlepszych sposobów zorganizowania partnerstwa, współpracy i wsparcia oraz  wspólnie rozwijać polska gospodarkę.  Uczestnicy dyskusji wskazywali na to, jakich praktyk nam brakuje, a jakich jest zbyt wiele i co należy zmienić, aby Polska mogła jeszcze dynamiczniej się rozwijać.

Trzeci panel dotyczył polskiej przedsiębiorczości w świecie przyszłości gospodarczej. Marek Tajchman, zastępca redaktora naczelnego DGP do dyskusji zaprosił międzynarodowych ekspertów.

Zwieńczeniem debat były nagrody dla tegorocznych laureatów. Nagrodę specjalną otrzymała firma DMG Mori Polska „za współpracę w ramach światowego konkursu umiejętności zawodowych WorldSkills oraz wsparcie sektora biznesu ze szkolnictwem branżowym”. Statuetkę odebrał prezes zarządu DMG Mori Polska, Marek Osiński.

Kolejne kategorie, w których wyróżniono polskich przedsiębiorców to Polska Usługa, Polski Produkt i Polska Marka. Nagrodę w kategorii Polska Usługa otrzymał BLIK Polska. Polski Produkt to EKOenergetyka, a Polska Marka to Kruger&Matz.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here