GameChange Solar wprowadza tysiące trackerów fotowoltaicznych

953

Solar Tracker to urządzenie, które skutecznie pozwala zwiększyć efektywność pozyskiwania energii nawet o 60 proc. Jest to system wyposażony w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym ustawia się w optymalnej pozycji w stosunku do Słońca nawet przy zachmurzonym niebie. Jest bezobsługowy i energooszczędny, prosty, estetyczny i wytrzymały. Firma GameChange Solar ogłosiła 15 marca wprowadzenie ponad 230000 trackerów fotowoltaicznych.

Każdy z trackerów jest niezależnym systemem robotycznym sterującym średnio 90 modułami fotowoltaicznymi w ciągu dnia zgodnie z ruchem słońca i warunkami pogodowymi, aby zoptymalizować proces gromadzenia energii dla właścicieli elektrowni fotowoltaicznych. System wykorzystuje zaawansowane bezprzewodowe sieci rozproszone oraz najlepsze w branży algorytmy uczenia maszynowego, które zoptymalizują szczególne potrzeby każdej elektrowni fotowoltaicznej związane z uzyskiwaniem jak największej ilości energii.

Derick Botha, dyrektor handlowy GameChange Solar, stwierdził: „Dzięki wprowadzeniu ponad 230000 trackerów fotowoltaicznych firma GameChange Solar osiągnęła istotny etap rozwoju. Nasze skupienie na niezawodności oraz potwierdzona technologia kontrolerów Genius Tracker™ pozwoliła właścicielom elektrowni fotowoltaicznych na uzyskanie podwyższonego czasu sprawności i okazała się kluczowym elementem naszego sukcesu w rozwoju na skalę globalną”.

Źródło: GameChange Solar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here