GDDKIA do końca roku chce ogłosić przetargi warte blisko 12 mld zł

1095

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić do końca tego roku przetargi na realizację 11 zadań o łącznej długości ok. 250 km, których koszt szacowany jest na blisko 12 mld zł. Zapewnia jednocześnie, ze nie ma ryzyka utraty dofinansowania unijnego na realizowane przez nią projekty. Te deklaracje budzą jednak wątpliwości, bo czasu jest bardzo mało na podjęcie inwestycji.  

„Do końca 2019 r. planujemy ogłosić w ramach nowo realizowanych inwestycji z Programu Budowy Dróg Krajowych postępowania na 11 zadań o łącznej długości około 250 km. Koszty robót budowlanych szacujemy na kwotę blisko 12 miliardów złotych” – podała GDDKiA.

Dyrekcja poinformowała, że najbliższe przetargi, które planuje ogłosić będą dotyczyły budowy trasy S5 Nowe Marzy – Dworzysko, S5 Dworzysko – Aleksandrowo, S5 Białe Błota – Szubin, S5 Wirwajdy – Ornowo, S7 Płońsk – Czosnów (odcinek II i III), S7 Moczydło – Miechów, S61 Ostrów Mazowiecka – Śniadowo, S61 obwodnica Augustowa – granica państwa, S16 Borki Wielkie – Mrągowo, S19 Rzeszów Południe – Babica.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  przypomina, że realizuje 111 zadań inwestycyjnych w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na ponad 56 mld zł.  Zapewnia jednocześnie, że nie ma ryzyka utraty dofinansowania unijnego na realizowane przez nią projekty i przypomina, że jest największym beneficjentem Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. „Skutecznie wykorzystujemy przyznane nam środki – rozliczyliśmy ich już ponad 56 proc. Rozliczanie finansowe projektów UE w obecnej perspektywie zakończy się 31 grudnia 2023 r. Nie ma ryzyka utraty dofinansowania unijnego” – napisano w komunikacie.

Spośród zadań w Programie Budowy Dróg Krajowych o wartości 135 mld zł na lata 2014-2023 zrealizowano bądź pozostaje w realizacji 60 proc. wartości inwestycji – poinformował 16 lipca w Sejmie wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Weber poinformował, że w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zakończono realizację 58 odcinków o długości 820 km i wartości 28 mld zł. Inwestycje, które są aktualnie realizowane to 108 odcinków o łącznej długości 1363 km i o wartości 54 mld zł. Z kolei przetargi prowadzone są na realizację ośmiu odcinków o długości 113 km i wartości blisko 5 mld zł.

Wnp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here