Gigant z Doliny Krzemowej rośnie we Wrocławiu

717

10 tys. mkw. powierzchni będzie miało nowe biuro firmy informatycznej GlobalLogic S.A. we Wrocławiu. Budynek o nazwie Nowa Strzegomska powstanie na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu Strzegomska Park. Będzie to najbardziej nowoczesne biuro GlobalLogic w Polsce. W jego skład wejdą dwa połączone nowe obiekty o wysokości sześciu pięter, które powstaną po wyburzeniu części obecnie działającego kompleksu biurowego Strzegomska Park. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 65 mln złotych. Docelowo będzie tam pracowało ponad 1000 osób.

GlobalLogic planuje przeprowadzkę do nowego obiektu, który powstanie w I etapie prac w październiku 2021 roku. Zasiedlenie drugiej części budynku przewidziano do końca października 2023 roku. Umowa najmu na 99 miesięcy, dla I etapu inwestycji, została podpisana 2 grudnia bieżącego roku we Wrocławiu. GlobalLogic Polska korzystał w tej transakcji ze wsparcia firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Zielony taras na dachu i ule z pszczołami

Biurowiec będzie wykonany w najwyższym standardzie „A” z klimatyzacją, pełnym okablowaniem oraz niezależnym systemem generatorów, które zasilą cały obiekt w energię elektryczną, w razie przerwy w dopływie prądu. Na dachu przewidziano zielony taras widokowy, a także miejsce, gdzie zostaną ustawione ule z pszczołami. Firma jest otwarta na wszelkie pomysły pracowników, które przyczynią się do polepszenia funkcjonalności nowego obiektu.

– Postaramy się spełnić jak najwięcej oczekiwań naszych pracowników – stwierdza Piotr Krzysztofik, prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja. – Nasze biuro, pod każdym względem, będzie spełniało najwyższe standardy nie tylko we Wrocławiu, ale i w Polsce. Mam na myśli m.in. optymalną jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych oraz ergonomiczny sposób aranżacji wnętrz w budynku. Pojawią się tam modułowe przestrzenie, dopasowane do specyfiki pracy poszczególnych zespołów projektowych – podkreśla. Przewidziano także miejsca przeznaczone do wypoczynku czy aktywności fizycznej z zajęciami jogi oraz treningu siłowego. Będzie również restauracja. W podziemiach budynku powstanie parking, który uzupełni miejsca parkingowe znajdujące się na zewnątrz. W nowym budynku powstaną także laboratoria, które będą wykorzystywane w projektach na rzecz przemysłu, a szczególnie branży automotive.

– Jesteśmy świadkami historii na wrocławskim rynku biurowym, ponieważ to pierwsza tego typu transakcja, w której wynajmujący zdecydował się po pierwsze wyburzyć cześć z funkcjonującego kompleksu, po drugie zbudować w pełni dostosowany do potrzeb najemcy budynek biurowy o powierzchni aż 11 tys. mkw. – mówi Marcin Siewierski, Associate, Dział Powierzchni Biurowych, Menedżer Biura Cushman & Wakefield we Wrocławiu. – W ramach obowiązującej umowy, GlobalLogic do czasu zajęcia nowej powierzchni pozostanie najemcą części kompleksu Wrocławskiego Parku Biznesowego – Strzegomska Park, ponieważ ceni sobie standard, lokalizację oraz dodatkowe oferowane usługi – dodaje.

Wrocławskie przyspieszenie

Wrocławski rynek biurowy utrzymuje wysokie tempo rozwoju. W ciągu ostatnich dziesięciu lat całkowite zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu urosły ponad trzykrotnie i wynoszą obecnie 1,1 miliona mkw. Wrocław jest obecnie na trzecim miejscu pod względem wielkości zasobu powierzchni biurowej zaraz za Warszawą i Krakowem. Tylko w samym 2019 roku całkowite zasoby powierzchni biurowej powiększą się łącznie o blisko 145 tys. mkw.

Wrocławski Park Biznesu – Strzegomska Park, którego właścicielem jest spółka Devco to zespół 12 niezależnych budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni 15 tys. mkw. W wyniku przebudowy na terenie Parku Biznesu w miejscu obecnych budynków powstanie sześć nowych o łącznej powierzchni około 50 tys. mkw. Kompleks zlokalizowany jest przy ulicy Strzegomskiej, blisko centrum Wrocławia oraz wrocławskiego lotniska.

GlobalLogic jest liderem w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. Firma powstała w 2002 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. W Polsce GlobalLogic działa od 2015 roku. W naszym kraju firma ma pięć oddziałów. Znajdują się one we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze.

www.propertynews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here