Globalna awaria Facebooka. WhatsApp i Instagram też nie działają

489

Nie działają – należące do Marka Zuckenberga – Facebook, Instagram i komunikator Whatsapp. Na WhatsAppie nie docierają wiadomości. Na Instagramie nie da się także dodać nowych relacji i zdjęć. Użytkownicy masowo zgłaszają awarię Facebooka, WhatsAppa i Instagrama. Najwięcej osób zgłasza problemy ze stroną internetową Facebooka, znacznie mniej z aplikacją — wynika z informacji platformy DownDetector.pl. Problemy z korzystaniem z serwisów społecznościowych i komunikatora WhatsApp występują również w Polsce.

Od  godz. 18 czasu polskiego użytkownicy mają problem z Facebookiem, Instagramem i WhatsAppem. W aplikacjach popularnych serwisów społecznościowych nie można odświeżyć ich zawartości, a ich strony internetowe nie są dostępne. Wiele osób nie może w ogóle zalogować się do swoich kont. Nie wiadomo, jak długo potrwają problemy. Nie wiadomo również co spowodowało awarię i jak bardzo jest poważna

Awaria popularnych serwisów społecznościowych Facebook i Instagram wywołała falę komentarzy internautów, którzy dzielą się teraz swoimi emocjami głównie na Twitterze. W związku z awarią Twitter przejął znaczną część komunikacji. Oby nie skończyło się awarią kolejnego giganta – już teraz rośnie liczba raportów o awarii Twittera na Down Detector.

Media zwracają uwagę, że dzisiejsza awaria ma miejsce po niedzielnym wywiadzie sygnalistki dla CBS. Francis Haugen, była pracownica firmy, ujawniła niepokojące informacje o działalności Facebooka. Powiedziała o braku dbałości o bezpieczeństwo. – Był konflikt interesów pomiędzy tym, co było dobre dla użytkowników, i tym, co było dobre dla Facebooka (…) i Facebook przez cały czas wybierał działanie z korzyścią dla siebie, czyli na przykład zarabianie więcej pieniędzy – mówiła. Haugen ma również dokumenty, które przekazała nie tylko mediom, ale także służbom. Mają one uderzać w stanowisko Facebooka, że firma znacznie przyczynia się do walki z dezinformacją czy hejtem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here