Głos beneficjenta ma służyć przedsiębiorcom

971

Chcesz zgłosić pomysł, jak ulepszyć wdrażanie funduszy europejskich lub podzielić się swoimi doświadczeniami? Podziel się swoim doświadczeniem, zachęca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.  Taką możliwość daje nowy portal Głos beneficjenta.

Pieniądze unijne wraz ze środkami krajowymi odpowiadają na najważniejsze potrzeby rozwojowe Polski. Inwestowane są w przedsiębiorczość, badania, innowacje, cyfryzację, klimat i środowisko, a także kapitał społeczny. – Zależy nam, żeby system inwestowania funduszy europejskich był maksymalnie prosty i przyjazny dla beneficjentów, a jednocześnie skuteczny wobec nadużyć. Czekamy na sugestie, jak lepiej odpowiadać na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli – podkreśla minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Rzecznikiem Funduszy Europejskiej stworzyło portal Głos beneficjenta https://www.glosbeneficjenta.gov.pl/ Ma on służyć przedsiębiorcom, samorządom oraz wszystkim, którzy korzystają ze środków unijnych. Za jego pomocą można zgłaszać propozycje usprawnień. Chcemy wspólnie tworzyć bardziej efektywne rozwiązania i ułatwić dostosowanie do wytycznych, obowiązujących w funduszach europejskich.

Wsłuchujemy się w twój głos

Rzecznik Funduszy Europejskich od 3 lat zajmuje się między innymi przyjmowaniem i analizowaniem zgłoszeń dotyczących utrudnień i propozycji usprawnień w realizacji funduszy unijnych.- W zeszłym roku wpłynęło do nas prawie 200 zgłoszeń dotyczących usprawnień i utrudnień w Funduszach Europejskich. Najwięcej, bo blisko 105 to zgłoszenia od przedsiębiorców. Każde z nich z uwagą analizujemy. To dla nas bardzo cenna wiedza– mówi rzeczniczka Funduszy Europejskich Agata Zielińska i dodaje – Customer Experience to pewnego rodzaju filozofia, która w obliczu dzisiejszej rzeczywistości i rosnącej konkurencyjności rynku, staje się elementem obowiązkowym. Musimy w tym podążać za biznesem. Głos beneficjenta idealnie wpisuje się w ten trend.

Fundusze europejskie dla rozwoju

Polacy bardzo pozytywnie oceniają obecność Polski w Unii. Zdecydowana większość uważa, że skorzystaliśmy z przystąpienia do UE. Polska z sukcesem inwestuje fundusze europejskie oraz krajowe i poziomem rozwoju zbliża się do bogatszych państw wspólnoty. Skala i tempo przemian, których dokonaliśmy, to bez wątpienia skok cywilizacyjny.

Realizacja programów współfinansowanych ze środków unijnych wpływa także na sposób prowadzenia polityki rozwoju. Wiąże się z rozpowszechnianiem zasady partnerstwa, dialogu między administracją centralną a samorządami, przedstawicielami instytucji zrzeszających pracodawców, związkami zawodowymi i organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu rośnie znaczenie społeczeństwa obywatelskiego. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here