Goście z całego świata w Wieliczce

1075

Kopalnia Soli „Wieliczka” cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem Polaków, ale również gości z zagranicy. W 2019 roku Kopalnię odwiedziło prawie 2 mln. gości. Był to kolejny rekordowy rok w jej historii. Najliczniej przyjeżdżali Brytyjczycy, Włosi, Hiszpanie, Niemcy i Francuzi . W 2019 roku solnymi szlakami wędrowało o 7  proc. turystów więcej niż rok wcześniej.

Kopalnię można zwiedzać przez 12 miesięcy, niezależnie od pogody. Wyjątkowe wydarzenia i realizacje, naukowe spotkania czy festiwale, wreszcie akcje społeczne to już w podziemnej Wieliczce codzienność. Uniwersalność wielickich komór sprawia, ze raz są miejscem koncertu noworocznego czy muzyki klasycznej, drugi plenerem filmowym, a innym razem bokserskim ringiem czy oprawą eleganckiego balu.

W oddaleniu od turystycznych szlaków, z dobroczynnej mocy soli korzystają kuracjusze. Uzdrowisko Kopalni Soli „Wieliczka” w roku ubiegłym przyjęło ponad 6,3 tys. kuracjuszy (pobyty lecznicze, leczenie uzdrowiskowe, programy profilaktyczne). Zdrowie w podziemiach zabytkowej kopalni odzyskiwali nie tylko Polacy, ale także m.in. pacjenci z Chin, Kanady, Szwajcarii, Izraela, Ukrainy. (ttg.com.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here