GWM stymuluje rewolucję w obszarze energetyki wodorowej

930

W zeszłym miesiącu firma GWM (Great Wall Motor Company Limited) ukończyła realizację pierwszego testu butli 70MPa typu III w ramach opracowywanej technologii wodorowej. Stanowiło to kolejny przełom techniczny dokonany w branży energetyki wodorowej.

Obecnie światowa gospodarka i przemysł energetyczny wchodzą w „erę dekarbonizacji”, a oszczędzanie energii i ochrona środowiska stały się globalnym trendem. Podążając za tym, GWM podejmuje działania w celu pokonania zasadniczych barier technologicznych, połączenia łańcuchów przemysłowych wyższego i niższego szczebla oraz przyspieszenia promocji energii wodorowej na skalę komercyjną.  

Poprzez kształtowanie międzynarodowej ekologii łańcucha dostaw – „wytwarzanie-magazynowanie-transport-tankowanie-zastosowanie” wodoru, firma wprowadziła na rynek światowej klasy kompleksowe rozwiązanie „systemów zasilania wodorowego” zgodnych z przepisami dotyczącymi pojazdów – technologię Hydrogen – L.E.M.O.N. Rozwiązanie to obejmuje systemy wodorowych ogniw paliwowych, ogniwa paliwowe i elektryczne, systemy magazynowania wodoru montowane w pojazdach oraz kluczowe komponenty. Zgodnie z aktualnym planem GWM, pierwszy na świecie SUV z wodorowym ogniwem paliwowym klasy C, stworzony w oparciu o technologię Hydrogen – L.E.M.O.N., pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie on mógł przejechać ok. 840 km, bez tankowania.

Jako pierwsze chińskie przedsiębiorstwo samochodowe w Radzie Wodorowej, z początkiem 2016 r. firma GWM przystąpiła do utworzenia światowej klasy zespołu badawczo-rozwojowego w zakresie energii wodorowej, systemów ogniw paliwowych i technologii pojazdów. Obecnie zespół ten składa się z wiodących specjalistów branżowych z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Korei, Japonii, USA i Chin. Jednocześnie firma stworzyła środowisko badawczo-rozwojowe obejmujące swym zasięgiem 7 krajów i 10 regionów w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Aby w pełni sprostać wymogom w zakresie niskoemisyjności i ochrony środowiska, GWM nieustannie intensyfikuje rozwój technologii energii wodorowej  i innych przyszłych czystych technologii, a także aktywnie wypełnia obowiązki społeczne i środowiskowe oraz świadczy usługi na rzecz użytkowników na całym świecie w oparciu o koncepcję „zielonego + inteligentnego” podróżowania. Celem firmy jest stworzenie przyjaznej dla środowiska ekologii łańcucha przemysłowego oraz „zbudowanie zrównoważonego i pięknego społeczeństwa w oparciu o energię wodorową”. /iw/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here