Październikowa konferencja „Horyzont Innowacji. Jubileusz 15-lecia NCBR” pokaże, jak rozwinął się polski sektor B+R dzięki nowatorskim projektom polskich przedsiębiorców i naukowców, które osiągają dojrzałość rynkową pod skrzydłami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W jej trakcie będzie można się przekonać, jak poszerza się i zacieśnia współpraca międzynarodowa na polu innowacji, dotknąć przykładowych wynalazków i porozmawiać z ich twórcami, a nawet poszukać możliwości wsparcia dla swoich pomysłów.
Jubileuszowa konferencja NCBR odbędzie się 27-28 października w Expo XXI w Warszawie Będzie to prawdziwe święto innowacji, podczas którego eksperci podzielą się m.in. najlepszymi praktykami z kraju i ze świata, pokażą efekty wielu nowatorskich projektów, powiedzą jak wykorzystać szanse związane z rewolucją cyfrową i klimatyczną. Przedstawią również nowe szczegóły oferty NCBR. Duży blok wydarzenia poświęcony będzie innowacyjnym start-upom oraz współpracy międzynarodowej.
– Zaprosiliśmy bardzo ciekawych gości. Nie boimy się rozmawiać o sukcesach i porażkach. Już dziś polecam dyskusje panelowe, prezentacje, „gorące krzesła” i networking. Zapytamy między innymi, jak dojść do innowacyjnej gospodarki, czy polskie firmy mają szansę na światowy sukces, kim jest informatyk 4.0 i czy płeć ma znaczenie w B+R. Warto być na naszej konferencji także dlatego, aby śledzić najnowsze trendy i rozwiązania z różnych dziedzin, począwszy od technologii przemysłowych, poprzez innowacje opracowywane z myślą o neutralności klimatycznej, innowacje na rzecz bezpieczeństwa i obronności, służące modernizacji rolnictwa, efektywnemu zarządzaniu zasobami wodnymi, rozwojowi rodzimego potencjału sztucznej inteligencji, po innowacje z branży medtech, biotech, kosmicznej czy gamingowej. Pamiętajmy też o bardzo ważnych rozwiązaniach dla edukacji i dostępności – przekonuje dr Paweł Kuch, p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Każdy jubileusz to czas podsumowań i planów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju powstało w lipcu 2007 roku jako pierwsza agencja rządowa powołana do realizowania zadań z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ciągu 15 lata stało się kluczowym ośrodkiem wspierania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych, który zarazem buduje ekosystem wiedzy na ich temat. Łączymy świat biznesu i nauki, tworząc odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, których efektem są nowatorskie produkty i usługi. (NCBR)