Hostersi wśród najważniejszych partnerów Amazon Web Services

876

„Premier Tier Services” – tym mianem może tytułować się polska firma Hostersi, specjalizująca się w m.in. we wdrażaniu rozwiązań chmurowych, która znalazła się w wąskim gronie najważniejszych partnerów AWS. Grono partnerów Premier to zaszczytne miejsce wśród chmurowych liderów.

Amazon Web Services (AWS) jest największą na świecie platformą usług w chmurze oferującą moc obliczeniową, hosting baz danych, usługi dostarczania treści i wiele innych produktów i usług pomagających w łatwym skalowaniu i wzroście biznesu. Według raportu CSA (Cloud Security Alliance) na koniec 2021 roku AWS posiadało 41,5 proc. rynku cloud computing – więcej niż wszyscy jego najwięksi konkurenci łącznie – Microsoft Azure (29,4 proc.), Google Cloud (3 proc.) i IBM (2,6 proc.).

 – O skuteczności AWS najlepiej świadczy to, że rozwiązania od Amazona używane są tam, gdzie wymagana jest szybkość i precyzja. Rozwiązania AWS mogą być wdrażane przez organizacje niemal każdej wielkości, w wielu branżach i przy różnych zastosowaniach. To dzięki AWS np. kibice mogą śledzić na żywo statystyki z takich lig jak NHL, NFL, Bundesliga czy wyścigów F1. Analiza Big Data jest dokonywana w czasie rzeczywistym i niemal natychmiast przetwarzana na zrozumiałe statystyki, wykresy czy grafiki – opisuje Tomasz Dwornicki, założyciel spółki Hostersi, specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.

I dodaje: – Wymagania kibiców względem transmisji to jedno. Jednak rozwiązania chmurowe używane są do wielu innych codziennych sytuacji jak choćby przy mobilnej bankowości, przechowywaniu wrażliwych danych czy zakupach internetowych. Bezpieczeństwo takich transakcji, które zapewnia chmura, to priorytet – zaznacza.

AWS w poszczególnych regionach świata działa poprzez partnerów. To oni pomagają we wdrażaniu usług i interweniują w razie problemów technicznych. Status “AWS Premier Tier Services” zarezerwowany jest dla najbardziej doświadczonych partnerów tego największego światowego dostawcy rozwiązań chmurowych.

Wśród nich od czerwca 2022 roku są również Hostersi. Aby uzyskać ten status, firma musi legitymować się doświadczeniem w realizacji projektów dla dużej liczby klientów, a co za tym idzie wiedzą techniczną, która sprawdzana jest w programach kompetencyjnych AWS.

– To dla nas ukoronowanie prawie dziesięcioletniej współpracy partnerskiej z Amazon Web Services. Grono partnerów Premier to zaszczytne miejsce wśród chmurowych liderów. Najczęściej są do duże i rozpoznawalnie globalnie marki, które swoje oddziały mają w wielu krajach. Dla polskiej firmy to szczególnie długa droga. Wykonaliśmy jednak ogromny wysiłek, żeby spełnić wszystkie wymagania stawianie przez Amazon Web Services. Jednak to nie koniec, bo planujemy dalszy rozwój partnerstwa – zaznacza Tomasz Dwornicki.

Jaką ścieżką kroczyli Hostersi? Oficjalnym partnerem AWS są od 2013 roku. W 2021 jako pierwsza polska firma otrzymali nagrodę AWS Consulting Partner of the Year w regionie CEE (Europa Środkowo-Wschodnia). Dwa lata temu Hostersi otrzymali z kolei od AWS nagrodę APN Social Impact Partner w uznaniu za „chmurową ewangelizację”, czyli promowanie rozwiązań chmurowych w regionie.

Hostersi posiadają również szereg certyfikowanych kompetencji i uczestniczą w wielu programach partnerskich, jak AWS DevOps Competency, AWS Migration Competency, AWS CloudFront Service Delivery, AWS DX Competency, AWS Solution Provider, AWS Well-Architected Partner, AWS Public Sector Partner czy APN Immersion Day.

Specjalizacją firmy jest projektowanie i utrzymanie infrastruktur IT (on premise, VPS, cloud), wdrażanie chmury obliczeniowej (AWS, Azure, GCP), wdrażanie i utrzymanie Kubernetes oraz usługi DevOps ze wsparciem 24/7. Spółka zatrudnia przede wszystkim operatorów infrastruktury IT, administratorów, solution architect-ów oraz devOps-ów, oferując ścieżkę rozwoju z pełnym wsparciem wdrożeniowym i szkoleniowym dla każdego ze stanowisk. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here