Hugo i jego wynalazek

1941

Widzisz, maszyny nigdy nie mają zbędnych części. Więc wyobrażam sobie, że jeśli cały świat jest maszyną, musiałem się na nim znaleźć z jakiegoś powodu. A to znaczy, że ty też jesteś na nim z jakiejś przyczyny. Hugo i jego wynalazek to amerykański film przygodowy o miłości i przyjaźni. Film został stworzony na podstawie książki Wynalazek Hugona Cabreta autorstwa Selznick Brian.

Martin Charles Scorsese to wybitny amerykański reżyser scenarzysta a także producent filmowy. Zadebiutował w 1963 roku, a rok później zdobył swoją pierwszą nagrodę. Scorsese jest również laureatem Oscara za reżyserię filmu Infiltracja.

Główny bohater Hugo Cabret (Asa Butterfield) jest sierotą. Ojciec Hugo (Jude Law) zabierał go do kina i najbardziej kochał filmy Georgesa Mélièsa. Hugo zostaje zabrany przez wuja Claude’a, który jest odpowiedzialny za konserwację zegarów na dworcu kolejowym w Paryżu. Jedyną pamiątką, która została mu po ojcu jest zepsuty automat. Chłopiec od długiego czasu próbuje go naprawić i dokończyć pracę ojca. Hugo wierzy, że on zostawił mu ukrytą wiadomość.     

Hugo kradnie części mechaniczne na stacji, niestety zostaje złapany przez sklepikarza (Ben Kingsley).  Mélièsa  zastawia na chłopca pułapkę, następnie łapie go i zabiera mu notes, nazywa Hugo złodziejem nie chce mu go oddać. Chłopiec idzie za nim aż do domu i tam poznaje jego  chrześniaczkę Isabellę.    

Chłopiec pracuje w sklepie z zabawkami aby odpracować to co ukradł. W wolnych chwilach naprawia automat. Hugo zabiera Isabellę do kina, natomiast ona zabiera go do księgarni. Hugo nadal brakuje jednej części – klucza w kształcie serca. Czy uda mu się ją znaleźć?

Uważam, że Hugo i jego wynalazek to świetny film dla każdego, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Film jest pewnego rodzaju snem w którym wszystko jest możliwe.

Sylwia Rogala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here