Hybryda NEWAGu dopuszczona do eksploatacji

1015

Bimodalny zespół trakcyjny typu 36WEh z wariantem 36WEhd o numerze fabrycznym 001, otrzymał 28 października zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji. IMPULS 2 typu 36WEh wyprodukowany przez NEWAG S.A.  jest pierwszym polskim pasażerskim pojazdem szynowym, który oprócz silników elektrycznych posiada też silniki spalinowe, co pozwala na przejazd po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej.

Zastosowanie innowacyjnej technologii i połączenie jej w Impulsie sprawia, że funkcjonalność i zakres zastosowania pojazdu przez przewoźników diametralnie wzrasta.

Warto przypomnieć, iż 16 lipca w Szczecinie nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego a NEWAG S.A. na dostawę pojazdów hybrydowych. Tym samym woj. zachodniopomorskie, jako pierwsze w Polsce, będzie posiadało w swej flocie pojazdy tego typu. Ww. umowa gwarantuje dostawę dwóch pojazdów Impuls 2 typu 36WEh z napędem hybrydowym oraz możliwość zamówienia w ramach prawa opcji, kolejnych dziesięciu sztuk. Pierwsze dwa pojazdy znajdują się już na etapie produkcyjnym a dostawa ich nastąpi jeszcze w tym roku.

Źródło informacji: NEWAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here