I Kongres Antykryzysowy nadzieją dla MŚP (22 – 23 listopada)

1128

Większość polityków w Polsce, nie ma kompetencji aby pełnić swoje funkcje. Jest to skrajnie niebezpieczne dla aktywnych zawodowo Polaków, którzy swoją ciężką pracą budują nasz kraj. Dlatego w wyniku nieformalnych konsultacji międzysektorowych i międzybranżowych podjęli decyzję o zjednoczeniu i wymuszeniu zmian w strukturach władzy. Powołali do życia Konwent Organizacji  Społeczno – Gospodarczych, którego liderzy podjęli decyzję o organizacji I Kongresu Antykryzysowego w Polsce z udziałem ponad 2000 delegatów. W listopadzie delegaci spotkają się w Poznaniu, aby wypracować założenia nowego nurtu społeczno-gospodarczego.  

Seria rządowych decyzji, uderzających w przedsiębiorców oraz nakładający się na to kryzys gospodarczy i wojna w Ukrainie a także brak reakcji ugrupowań opozycyjnych, doprowadziły do konsolidacji w całym kraju środowisk gospodarczych i społecznych. Po setkach spotkań z grupami społecznymi wyłonił się silny przekaz, że wśród aktywnych zawodowo Polaków dynamicznie narasta zmęczenie sporami ideologicznymi, brakiem strategii rozwoju gospodarki i państwa oraz programów rozwojowych dla społeczeństwa.

Środowiska gospodarcze oraz przedstawiciele licznych grup zawodowych i społecznych wskazują na przygnębiający brak kompetencji klasy politycznej w zarządzaniu państwem. Pierwszy Kongres Antykryzysowy ma na celu identyfikację szkodliwych dla gospodarki i życia społecznego zjawisk, wzmocnienie kompetencyjne oraz wypracowanie Planu Naprawczego dla Polski.

– Dzisiaj i każdego dnia ważą się losy nie tylko naszych firm, ale także przyszłość naszych rodzin i kolejnych pokoleń. Masowe konflikty społeczne, ograniczenia, degradacja natury, malejąca ilość zasobów naturalnych, galopująca inflacja, jedne z najtrudniejszych warunków na świecie do rozwoju biznesu – to tylko niektóre z problemów dzisiejszego świata –  informuje Jacek Czauderna, lider wydarzenia i dodaje: – Dlatego organizujemy Kongres Antykryzysowy, by wspólnie mieć wpływ na to co się dzieje. Jesteśmy całkowicie skupieni na zaprojektowaniu przyszłości , w której będziemy żyć. Wierzymy, że będziesz jedną z tych odważnych osób, która zrobi to razem z nami. Z Kongresu Antykryzysowego wyjedziemy bardziej świadomi i mocniejsi, przygotowani do dalszego działania w czasach niepewności. 

Konwent Organizacji Społeczno – Gospodarczych podjął też decyzję, że przedsiębiorcy, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu, skoordynują prace nad wypracowaniem nowego nurtu społeczno – gospodarczego. Dwa tysiące delegatów, podczas I Kongresu Antykryzysowego w Poznaniu, wytworzy jego główne założenia.

I Kongres Antykryzysowy odbędzie się w Poznaniu na terenie MTP w Sali Ziemi w dniach 22 – 23 listopada 2022 r. Jest to wydarzenie non profit, a wpływy z biletów są przeznaczone na organizację całego przedsięwzięcia dla dwóch tysięcy delegatów.

Organizatorzy I Kongresu Antykryzysowego w Polsce

www.kongresantykryzysowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here