IDnow i ARIADNEXT łączą siły

1012

Dostawcy rozwiązań w dziedzinie identyfikacji , tworzą wiodącą europejską platformę weryfikacji tożsamości. Połączenie portfela produktów obu firm pozwoli stworzyć jedną z najszerszych ofert rozwiązań do weryfikacji tożsamości na rynku europejskim.

Firma IDnow, będąca niemieckim liderem w dziedzinie rozwiązań do weryfikacji tożsamości, ogłosiła podpisanie umowy w sprawie nabycia ARIADNEXT, francuskiej firmy, działającej na rynku polskim, specjalizującej się w zdalnej weryfikacji tożsamości i tworzeniu tożsamości cyfrowej.

Dzięki temu połączeniu IDnow i ARIADNEXT będą w stanie zaoferować kompletną platformę weryfikacji tożsamości, obejmującą zarówno zautomatyzowane rozwiązania technologiczne oparte na sztucznej inteligencji, jak i wspomagane przez człowieka, z opcją weryfikacji online lub w punktach sprzedaży. Konsolidacja ta zwiększy zakres usług oferowanych obecnie przez IDnow, w szczególności na rynku brytyjskim, francuskim i niemieckim, jak również usług skierowanych do klientów międzynarodowych, którzy poszukują globalnego rozwiązania odpowiadającego ich potrzebom w zakresie weryfikacji tożsamości w różnych jurysdykcjach i/lub w przypadku różnych zastosowań.

Dzięki szybkiemu rozpowszechnieniu produktów związanych z identyfikacją cyfrową, IDnow spodziewa się trzykrotnego wzrostu przychodów w 2021 r. w porównaniu do 2019 r. Można więc oczekiwać utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu.

Od początku pandemii firma IDnow odnotowała silny wzrost popytu na swoje rozwiązania. Produkty IDnow były wykorzystywane o ponad 200% częściej niż w zeszłym roku, a wiele firm zdecydowało się na włączenie rozwiązań umożliwiających nawiązanie relacji drogą cyfrową do swoich procesów obsługi klienta. Integracja firmy ARIADNEXT, której usługi odnotowały w ciągu ostatnich 5 lat wzrost na poziomie ponad 130% rocznie, pozwoli zaspokoić rosnące zainteresowanie poprzez zapewnienie rozwiązań oferujących płynną i przyjazną dla użytkownika obsługę.

„Połączenie z ARIADNEXT stanowi ważny krok w realizacji naszej wizji zbudowania europejskiego lidera w dziedzinie rozwiązań weryfikacji tożsamości jako usługi” – powiedział Andreas Bodczek, prezes IDnow. „W ciągu ostatniej dekady weryfikacja tożsamości zmierzała zdecydowanie w kierunku cyfryzacji, a pandemia przyspieszyła jeszcze ten trend. Obecnie kluczowe znaczenie dla banków, firm ubezpieczeniowych, spółek telekomunikacyjnych i innych podmiotów ma przejście na bezpieczne i zautomatyzowane rozwiązania. Przejęcie ARIADNEXT w uzupełnieniu do niedawnego zakupu Identity Trust Management AG pozwoli IDnow zaoferować swoim klientom jeszcze szerszą gamę produktów za pośrednictwem jednej platformy oferującej płynną obsługę użytkownika” – dodaje. 

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do zespołu o takim kalibrze jak IDnow. Dzięki połączeniu naszego doświadczenia i kompetencji będziemy realizować wspólną wizję, jaką jest dostarczenie naszym klientom bezpiecznego i przyszłościowego ogólnoeuropejskiego rozwiązania”, powiedział Guillaume Despagne, Prezes ARIADNEXT. Za sprawą silnej obecności w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce i Rumunii nasz wspólny portfel produktów umożliwi stworzenie unikalnej platformy dla naszych klientów na rynku europejskim”. 

Spółka zachowa oddziały ARIADNEXT w Rennes, Paryżu, Madrycie, Bukareszcie, Iasi i Warszawie oraz wszystkich 125 pracowników. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

IDnow jest wiodącą platformą weryfikacji tożsamości w Europie, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w połączonym świecie. Platforma IDnow oferuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości, od automatycznych po wspomagane przez człowieka, od czysto internetowych po przeznaczone dla punktów sprzedaży, zoptymalizowanych pod kątem wskaźnika konwersji użytkowników i bezpieczeństwa.  Firma posiada biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji oraz jest wspierana przez wiodących inwestorów instytucjonalnych, w tym Corsair Capital i Seventure Partners. Portfolio ponad 670 międzynarodowych klientów IDnow obejmuje firmy działające w wielu rożnych sektorach, w tym wiodące międzynarodowe podmioty, takie jak Western Union, UBS, Commerzbank, Sixt i Munich Re, a także cyfrowych liderów, takich jak N26, Solarisbank, wefox i Tier mobility.

ARIADNEXT jest jednym z europejskich liderów w sektorze identyfikacji cyfrowej. ARIADNEXT dostarcza w pełni zautomatyzowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, oferując firmom i rządom możliwość natychmiastowego budowania relacji opartych na zaufaniu z konsumentami i obywatelami. Oferowane rozwiązania pozwalają sprostać wyzwaniom regulacyjnym i wymogom w zakresie przeciwdziałania oszustwom, skupiając się jednocześnie na doświadczeniach klientów i transformacji cyfrowej.  Firma posiada biura we Francji, Hiszpanii, Polsce i Rumunii. Z rozwiązań ARIADNEXT skorzystało już ponad 300 klientów w Europie, w tym Société Générale, Crédit Mutuel, Lydia, Younited Credit, La Française des Jeux, Unibet, SFR i Bouygues Telecom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here