Innowacyjny projekt studentów

1999

Pandemia koronawirusa doprowadziła do znacznego ograniczenia korzystania z lokali gastronomicznych. Rząd podjął decyzję o całkowitym zamknięciu restauracji, tym samym zmuszając właścicieli do przebranżowienia modelu swojej dotychczasowej pracy. Od tej pory możemy zamówić jedzenie wyłącznie z dostawą do domu lub z odbiorem osobistym. Restauratorzy jeszcze nigdy wcześniej nie poczuli tak wielkiej niepewności i obawy przed bankructwem.

Grupa studentów z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie postanowiła przyjrzeć się bliżej tej niecodziennej sytuacji i stworzyła blog, w którym m. in. relacjonuje najnowsze doniesienia o kondycji polskich lokali gastronomicznych. Możemy natrafić tu na wywiady z pracownikami restauracji, znaleźć recenzje z procesu składania i realizacji zamówienia, zainspirować się oryginalnymi przepisami na obiad i wiele więcej. Jest to swoiste kompendium wiedzy, w którym znajdują się wyłącznie rzetelne informacje i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednak to nie wszystko. Studenci postanowili rozszerzyć swoją działalność wykorzystując media społecznościowe. Na facebookowym profilu regularnie pojawiają się newsy z kulinarnego świata. Wymiana myśli w tym szybko zmieniającym się świecie jest niezwykle ważna, dlatego za pośrednictwem zdobyczy technologicznych każdy użytkownik może wyrazić swoją opinię, opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z zamawianiem jedzenia czy panującą sytuacją epidemiczną.

Oprócz profilu na Facebooku, założyciele bloga postanowili wykorzystać również inne popularne narzędzie. Na Instagramie odbywają się ankiety i interakcje z użytkownikami. Otwartość na konstruktywny dialog, który może przyczynić się do zwiększenia świadomości społecznej i poprawy sytuacji lokali gastronomicznej to jeden z celów postawionych sobie przez grupę młodych ludzi. Jedna z inicjatorek projektu Magdalena Broda wyjaśnia: „Założyliśmy tego bloga, aby w tych niecodziennych warunkach na bieżąco informować o sytuacji restauratorów. Jest to nasz swoisty apel do rządu, aby podejmował racjonalne decyzje i nie doprowadził do jeszcze większego zrujnowania branży gastronomicznej”. Innowacyjny projekt może dotrzeć również do samych restauracji, które będą mogły zainspirować się i udoskonalić swój system działalności.

Piotr Glinicki

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia social mediów i zaangażowania się w dyskusje.

Blog: https://koronnyapetyt.wordpress.com/?fbclid=IwAR0EFIgQNTqrALt5DhphqWo96PJ8rrywPUPghSzZj1E1YVUFTDOHaKOnjOg

Facebook: https://www.facebook.com/Koronny-Apetyt-107041724589060

Instagram:  https://www.instagram.com/koronnyapetyt/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here