INNOWATORY „Wprost” 2023 rozdane

408

Tygodnik Wprost nagradza innowacyjne przedsiębiorstwa od 2011 roku. Podstawą do wyróżnienia tych, którzy inwestują w innowacje, jest od 9 lat autonomiczne badanie Innovation Research. W ciągu 12 lat 220 statuetek INNOWATORY „Wprost” trafiło do 210 przedsiębiorstw. Podczas uroczystej gali 25 września   otrzymali je kolejni laureaci w 22 kategoriach m.in. farmacja, medycyna, motoryzacja i transport,  ochron środowiska, energetyka i design.

Nagrodę Innowator w kategorii Farmacja – choroby rzadkie przyznano firmie AstraZeneca Pharma Poland za pierwszą i jedyną długotrwałą enzymatyczną terapię zastępczą: (asfotaza alfa), zarejestrowaną w leczeniu objawów kostnych hipofosfatazji dziecięcej. – Wierzę, że jest to przełom, który jest możliwy dzięki pacjentom i badaczom, którzy poświęcili bardzo dużo pracy, by odkryć nową cząsteczkę — powiedział Wiktor Janicki, prezes firmy.

W tej samej kategorii nagrodzono też rekombinowaną szczepionkę Shingrix stosowaną w profilaktyce półpaśca oraz neuralgii popółpaścowej. Statuetkę INNOWATORY przyznano też prof. Karinie Jahnz-Różyk, kierowniczce Zakładu Immunologii i Alergologii Klinicznej Wojskowego Instytutu Medycznego, krajowej konsultant w dziedzinie alergologii, która odbierając nagrodę   przyznała „Wprowadzenie leków innowacyjnych w Polsce jest zagadnieniem trudnym, długim i wymaga poszukiwania środka we wzajemnie wykluczających się interesach. Doszliśmy w Polsce do czegoś, co jest absolutną innowacją, czyli prewencji obrzęków naczynioruchowych. To, co dla mnie jest najbardziej istotne, to spektakularny efekt, jaki zauważyliśmy u pacjentów”

W kategorii Osobowość Innowacji  statuetką otrzymała prof. Jolanta Sykut-Cegielska, krajowa konsultant w dziedzinie pediatrii metabolicznej.

Wśród nagrodzony w kategorii Energetyka wyróżniono Towarową Giełdę Energii, Ochrony Środowiska – Zakład Gospodarki Komunalnej Zawiercie, Motoryzacji i transportu Polskie Koleje Państwowe S.A. a Managera Innowacji Rafała Brzoska, twórcę InPost.

Statuetkę w kategorii Biznes przyznano KGHM Polska Miedź S.A. Okazuje się, ze statystycznie co ósmy telefon na świecie zawiera srebro lub miedź z KGHM, niezależnie od tego, czy znajduje się w Polsce, USA czy na Kiribati, co świadczy o potędze rynkowej koncernu.

Nagrodę w kategorii Innowacyjny Design otrzymały Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A.. – Jesteśmy jedną z największych grup porcelanowych w Europie i cieszymy się, że nasze produkty mogą towarzyszyć państwu w codziennych sytuacjach. Stworzyliśmy nowoczesną linię produkcyjną, która ma pomóc w redukcji CO2 i stworzyć wspaniały, nowoczesny design – powiedział Zbigniew Andrzejewski, prezes spółki.

Grupa Blachotrapez  narodzona została Statuetką Innowatora za wprowadzenie na rynek marki Power Base Construction, w kategorii Lider Zmian otrzymał ją Eleport,  w kategorii Dobre Geny Innowacji  spółka EKOVOLTIS, a w kategorii Dobre Geny Innowacji  Fundacja Zakrzewskich.  

Statuetkę Innowatora Wprost w kategorii Innowacyjna Gmina otrzymał Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa, a w kategorii Innowacyjne Technologie – Totalizator Sportowy.

Gratulujemy wszystkim laureatom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here