Internetowe challenge podczas kwarantanny

1958

Obecna sytuacja epidemiologiczna wywróciła do góry nogami cały świat. Staramy się jednak nie załamywać rąk… Jak widać w mediach społecznościowych zarówno artyści jak i sportowcy angażują się w życie towarzyskie, które przeniosło się do Internetu. Tysiące kanałów z transmisjami na żywo, spotkania live, internetowe challenge, to tylko kilka z wielu atrakcji, które umilają nam czas kwarantanny.

Transmisje live                             

Wiele sportowców i celebrytów prowadzi transmisje live w serwisach społecznościowych, aby umilić czas kwarantanny fanom i podzielić się z nimi różnymi życiowymi doświadczeniami, nowymi pomysłami lub po prostu porozmawiać na bieżące tematy. Miley Cyrus – amerykańska piosenkarka od początku trwania kwarantanny prowadzi codzienne transmisje live. Na początku zachęcała fanów do wspólnych treningów w domu oraz zadawania jej pytań na czacie. Obecnie zaprasza na swojego live’a gości  i z kilkudniowym wyprzedzeniem prezentuje przyszłe, niebanalne tematy rozmów w oddzielnych postach na Instagramie. Cykl swoich live’ów zatytułowała „ Bright minded”. 

Kwarantannowe bingo challenge

Dużą popularnością wśród różnych społeczności na Instagramie cieszy się zabawa- BINGO.  Czyli udostępnianie grafiki z różnorodnymi wyzwaniami i aktywnościami. Zabawa polega na tym aby zaznaczyć czynności, bądź miejsca, które się dotychczas odwiedziło i nominować swoich znajomych, poprzez oznaczenie do wykonania tego samego. Można się o sobie nawzajem dużo dowiedzieć a także zobaczyć jak wiele mamy jeszcze czynności do wykonania i miejsc do odwiedzenia.  

Okres kwarantanny to także dobry czas na zmiany

Idealny moment na zmiany swojego sposobu żywienia i stylu życia.  Internet aż huczy od programów treningowych na czas kwarantanny. „30 dni bez cukru”, „Home workout challenge”, „Płaski brzuch w 30 dni” i inne wyzwania Anny Lewandowskiej, Ewy Chodakowskiej czy innych osób propagujących zdrowy tryb życia. Idealna okazja, aby zrobić coś dla siebie, zacząć zdrowo gotować, poznać nowe smaki, przepisy. W końcu na kwarantannie mamy na to czas, aby aktywnie go wykorzystać.

Autorka: Natalia Filipczak, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here