UKSW inwestuje w przyszłość

3154

Prawo do kształcenia na kierunku lekarskim, Wydział Medyczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uzyskał w 2019 roku. Kilka miesięcy wcześniej naukę rozpoczęli tam licencjaci pielęgniarstwa. Dzisiaj uczelnia inwestuje w przyszłość Collegium Medicum. A efekty widać już dzisiaj, w czasach walki z koronawirusem.

UKSW zainwestuje w budowę kompleksu Collegium Medicum – poinformował uniwersytet. Najprawdopodobniej pierwsi studenci rozpoczną tam zajęcia w 2021 roku. Budynek powstanie ul. Wóycickiego, gdzie mieści się tzw. „dziewiętnastka”. Jak wspomina rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prof. Stanisław Dziekoński „Bardzo nam zależy, aby obok wyspecjalizowanej kadry naukowej, zapewnić jak najlepsze zaplecze infrastrukturalne”.

Uczelnia chętnie wspiera studentów w przedsięwzięciach i inwestuje w przyszłość. Stara się zapewnić im jak najlepsze kształcenie i doświadczenia. Ponadto, wspiera walkę z pandemią we współpracy z Fundacją Rozwoju UKSW. Pożyczyli termocykler do badań diagnostycznych Narodowemu Instytutowi Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego, a wkrótce wykorzystane zostaną uniwersyteckie drukarki 3D do wykonania elementów ekwipunku i urządzeń dla personelu medycznego. UKSW udzieliło się również w zbiórce na rzecz walki z koronawirusem.  Wspólnymi siłami udało się zebrać 5 800 złotych. Pieniądze te pozwoliły na zakup końcówek diagnostycznych.

Pomysłowość naukowców wydziału medycznego UKSW wspomogła walkę z koronawirusem, poprzez stworzenie mobilnych izolatek. Dziesięć z nich trafiło do Szpitala Czerniakowskiego na warszawskim Mokotowie, na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dzięki prostej konstrukcji łatwy jest demontaż w celu odkażenia oraz ponowne jego zainstalowanie dla nowego pacjenta. Ułatwia również komunikację lekarza z osobą zakażoną, a nawet bezdodytkowy pomiar temperatury, poprzez podłączenie tabletu.

W dobie kiedy pojawiła się pandemia, rozwój medycyny i nauki jest niezbędny. Inwestycja UKSW w budowę obiektu Collegium Medicum sprzyja perspektywie edukacyjnej na lata. A pomysłowość i wiedza naukowców uniwersyteckich bezsprzecznie będzie pomagała Polakom, gdy znajdzie się taka potrzeba.

 Autorka: Aleksandra Arend, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here