IV Forum Inteligentnego Rozwoju obradowało w Uniejowie

1283

Inwestycje w innowacje stają się obecnie koniecznością, by przetrwać na rynku. A gdzie rodzą się innowacje? Jak je zastosować w praktyce gospodarczej? Na te i wiele innych nurtujących pytań z punktu widzenia inteligentnego rozwoju odpowiadali uczestnicy IV Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się w Uniejowie pod koniec listopada. Forum jest wydarzeniem gospodarczym poświęconym innowacjom i inwestycjom, które przekładają się na zrównoważony rozwój gospodarki i życia w niedalekiej przyszłości.

500 uczestników – innowatorów i inwestorów – debatowało podczas Forum, które odbyło się w nowo otwartym ApartHotel Termy Uniejów. Nie zabrakło gości z zagranicy i Polaków, którzy obcują z innowacjami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Islandii. 28 listopada w panelu polsko-islandzkim „Uniejów – Grindavik tak wiele nas łączy” głos zabrali m.in.: Fannar Jonasson, burmistrz Grindavik, Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa i Piotr Mikołajczyk, podróżnik, dziennikarz, licencjnowany przewodnik po Islandii. Po panelu nastąpiło uroczyste podpisanie umowy partnerskiej między Uniejowem a Grindavik.

Swoim podejściem do wspierania innowacji podzielili się w czasie wydarzenia również Brock Dickinson, rezydent wykonawczy z Uniwersytetu Waterloo w Kanadzie. Głos zabrały również osoby, które obcują z nowymi technologiami w Dolinie Krzemowej – Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University oraz Tomasz Kołodziejak, odpowiedzialny za rozwój nowych technologii w Samsungu. Wykład Jowity Michalskiej dał odpowiedź na pytanie: Jakiego rodzaju inwestycje są obecnie najbardziej trendy wśród podmiotów działających w Dolinie Krzemowej?

Głównym organizatorem i inicjatorem Forum było Centrum Inteligentnego Rozwoju, a współorganizatorami Miasto i Gmina Uniejów i Grupa Eurokreator T&C.

wig.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here