IX Europejski Meeting Gospodarczy – Polityka Klimatyczno-Energetyczna UE, 17 października, Warszawa

45

Mottem tegorocznej edycji Europejskiego Meetingu Gospodarczego, którego organizatorem jest Krajowa Izba Gospodarcza jest Polityka Klimatyczno – Energetyczna UE „Węgla tyle ile trzeba i tak długo jak to konieczne w interesie gospodarki i obywateli. Na czas transformacji energetyki w Polsce i ubezpieczenie niesterowalnej generacji odnawialnej”.

Konferencja będzie podsumowaniem otwartych sesji Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej KIG. W czasie tych spotkań eksperci dyskutują nad polityką energetyczną państwa, kosztami gospodarczymi i społecznymi polityki klimatyczno- energetycznej UE i koniecznością zachowania konkurencyjności gospodarki europejskiej i transparentności rynku energii. Jest to wydarzenie cykliczne, podczas którego uczestnicy podejmą w debatach ważne kwestie dotyczące wpływu polityki klimatyczno-energetycznej UE na polską gospodarkę i społeczeństwo.

Czas transformacji polskiej energetyki, w tym rozwój OZE wymaga jej ubezpieczenia generacją konwencjonalną – z naszych zasobów paliw stałych. Węgiel kamienny i brunatny na wiele jeszcze lat ma tu przypisaną niebagatelną rolę. W dokumencie Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku rola ta jest jednoznacznie określona i istotna na miarę bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Założeniem Meetingu będzie opracowanie  VI Apelu Warszawskiego Krajowej Izby Gospodarczej w sprawie koniecznych działań dla ubezpieczenia interesów gospodarki w Polsce wobec wyzwań, jakie czekają nas w kolejnych latach. Apel skierowany zostanie do środowisk politycznych, gospodarczych w kraju i wspólnocie europejskiej, ludzi nauki oraz ambasad i kręgów dyplomatycznych.

W konferencji uczestniczą corocznie eksperci reprezentujący gospodarkę polską i europejską, naukę, energetykę, ochronę środowiska, partnerów społecznych oraz przedstawiciele rządu, administracji publicznej, parlamentarzystów, partii politycznych, ambasad i kręgów dyplomatycznych w Polsce i mediów.

IX Europejski Meeting Gospodarczy, odbędzie się 17 października 2019 r., w godz. 11.00-14.45, w Radisson Collection Hotel, przy ul. Grzybowskiej 24, w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here