Ja Cię kocham, a Ty „miau”

1872

Zastanawiałeś się kiedyś nad wzięciem do domu czworonożnego przyjaciela, ale nie byłeś pewien czy to na pewno dobry pomysł? Dla wszystkich miłośników kotów posiadanie takiego czworonoga to czysta przyjemność. A ja dziś przekonam Cię dlaczego warto mieć w domu kota.

Koty to leniuchy, którym niewiele trzeba do szczęścia. Potrafią spać całymi dniami a gdy tylko zgłodnieją przychodzą upomnieć się o swoje jedzonko mówiąc miau. Te czworonogi to typowi indywidualiści, którzy chodzą własnymi ścieżkami, lecz czasem bardzo przywiązują się do właściciela i nawet potrafią obdarzyć go zaufaniem.

A dlaczego warto mieć w domu kota?

Kot zawsze poprawi Ci humor, gdy masz gorszy dzień wystarczy, że popatrzysz jak on się wydurnia od razu chce się z niego śmiać. Gdy coś zepsuje przechyli na bok pyszczek i po prostu nie da się na niego gniewać. Jak chce wyjść z domu wykonuje pod drzwiami fikołki, a  gdy śpi robi śmieszne pozy.

Mruczenie kota uspokaja. Gdy mamy dużo obowiązków niezależnie od tego w szkole czy w pracy wystarczy na chwilę się zatrzymać, żeby pobawić się z kotem, pogłaskać go. Kot to najlepsza terapia antystresowa.

Może być domowym lekarzem,  gdy coś Cię boli ten przyjaciel przyjdzie położy się obok i włączy swoje naturalne funkcje lecznicze to znaczy mruczenie. Dzięki temu ból minie a czasem nawet rany zaczną się szybciej goić. 

Kot szybko nauczy Cię porządków, to czyścioch on nie będzie załatwiał się w brudnej kuwecie i szybko znajdzie sobie miejsce zastępcze. 

Najważniejsze jest to, że może być najlepszym towarzyszem do rozmów. Wszystkiego wysłucha i nie będzie mocno komentował naszego zachowania. Czasem nawet coś nam odpowie swoje „miau”. Jak widać na podanych przykładach sam kontakt z kotem przynosi wiele korzyści, a spokój kota często przechodzi się na właściciela.

Autorka: Rogala Sylwia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here