Jeden producent i wiele indywidualnych i gotowych rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia

3419

Gabos  Software jest nietypowym graczem na polskim rynku usług medycznych. Nieprzerwanie od prawie 30 lat projektuje i dostarcza kompleksową infrastrukturę informatyczną dla publicznych i prywatnych placówek służby zdrowia. Od roku posiada też własny, szpital w  Piekarach Śląskich, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia wielu chorób cywilizacyjnych, urazowych, urologii dziecięcej,  chirurgii plastycznej i estetycznej. Testowane są tutaj i przygotowywane do komercjalizacji rozwiązania, które są efektem  wspólnych prac badawczo-rozwojowych firmy i ośrodków naukowych. (Na zdjęciu Centrum Medyczne w Piekarach Śląskich)

 Szpital funkcjonuje w obszarze medycyny i nowatorskich systemów zarządzania. Symbioza tych dwóch elementów jest gwarantem sukcesu. Spółka stawia na rozwiązania kompleksowe, z myślą nie tylko o medycynie i administracji, ale również o pacjencie bez którego funkcjonowanie  takiej jednostki byłoby niemożliwe.

–  Placówkom medycznym dostarczamy nasze rozwiązania w zakresie oprogramowania, a także usług wdrożeniowych i profesjonalnych szkoleń – informuje Władysław Mizia, prezes firmy Gabos Software.  – Obejmujemy naszych klientów opieką techniczną i serwisową, prowadząc również konsultacje, które pomagają im poruszać się w zawiłym świecie informatyki w medycynie. Zapewniamy  również pełne bezpieczeństwo ochrony danych osobowych i wrażliwych, jakimi niewątpliwie są informacje medyczne. Stale rozwijamy narzędzia informatyczne i jesteśmy pierwszym beneficjentem tego, co sami wytworzymy. Testujemy te rozwiązania i nowe funkcjonalności w naszym szpitalu. Dzięki temu jesteśmy w stanie postawić się po stronie naszych partnerów. Sprawdzamy jak to wszystko działa w praktyce, co zrobić lepiej, jak usprawnić pewne procesy, żeby jakość naszych usług była coraz lepsza.

Systemy informatyczne w placówkach medycznych muszą działać niezawodnie. To jest najważniejsze wyzwanie dla informatyków i programistów. Sprawna infrastruktura  jest podstawą efektywnej pracy personelu i decyduje o jakości opieki medycznej. Gabos  posiada gotowe rozwiązania, ale realizuje również indywidualne zamówienia, odpowiadające określonym potrzebom szpitali, przychodni, prywatnych gabinetów oraz innych jednostek medycznych.

– Sięgamy wszędzie tam gdzie, dla dużych graczy tworzenie  tak indywidualnych rozwiązań  bywa mało atrakcyjne, a my się tego podejmujemy – wyjaśnia prezes. – Potrzeby  tych placówek medycznych są czasami bardzo skomplikowane i musimy sprostać tym oczekiwaniom.   Przykładem są systemy instalowane w Wojewódzkich Ośrodkach Medycyny Pracy, w których przez lata brakowało kompleksowych rozwiązań, na takim poziomie jak te,  które funkcjonują w szpitalach czy przychodniach.  Te ośrodki prowadzą bardzo specjalistyczne badania różnych grup społecznych m.in. kierowców, myśliwych, ale także uczniów. Środki unijne z regionalnych programów operacyjnych  pozwoliły na budowę  nowoczesnych systemów elektronicznych usług m.in. w Mazowieckim Ośrodku Medycyny Pracy w Płocku i jego oddziałach w Radomiu i w Warszawie, a teraz instalujemy je w Lublinie.

Przez ostatnie dwa lata Gabos zrealizował wiele projektów infrastrukturalnych  na zakup oprogramowania informatycznego  i sprzętu również w szpitalach powiatowych, przychodniach oraz prywatnych jednostkach leczniczych,  które z sukcesem sięgały po unijne dotacje.  Warunkiem było posiadanie kontraktu z NFZ.

Korzystanie z potencjału Grupy Kapitałowej

Spółka Gabos  Software jest częścią Grupy Kapitałowej WASKO, jednej z największych polskich firm wdrażających nowoczesne technologie, która zajmuje się projektowaniem oraz  integracją rozwiązań informatycznych, automatyki przemysłowej, telekomunikacji i elektroniki. Realizuje zaawansowane projekty inwestycyjne w zakresie budowy sieci szerokopasmowych, systemów transportowych, a także zintegrowanych systemów IT dla przemysłu, ochrony zdrowia i administracji publicznej.

– Korzystamy z tego gigantycznego potencjału  lidera  naszej Grupy w działaniach spółki – podkreśla prezes Mizia. – Jesteśmy w stanie zrealizować kompleksową informatyzację zarówno w dużej, jak i mniejszej jednostce leczniczej, poczynając od infrastruktury, dostawy sprzętu, budowy i zarządzania systemami, aż po przejęcie  obsługi całości zagadnień związanych z utrzymaniem, zarządzaniem i  rozbudową. Systemy są  też na bieżąco aktualizowane i rozwijane. Podążamy w tych działaniach za przełomami technologicznymi, które co parę lat dokonują się w tej dziedzinie. Oferujemy nowoczesne technologie, i tworzymy systemy na bazie  nowatorskich narzędzi informatycznych.

W ciągu prawie 30 lat Gabos przeprowadził kompleksową informatyzacją w ok. 500 placówkach służby zdrowia. Pod stałą opieką posiada obecnie  ponad 300 aktywnych klientów, których  aktualnie obsługuje.

GABOS Centrum Medyczne

Nowoczesne Centrum Medyczne Gabos to nie tylko innowacyjne metody leczenia oparte na najnowszych rozwiązaniach medycznych i informatycznych, ale także gwarancja wysokiej jakości usług. Do dyspozycji pacjentów oddano nowoczesne poradnie specjalistyczne obsługiwane przez staranie dobraną kadrę medyczną oraz oddział szpitalny z blokiem operacyjnym i szeregiem pracowni.

– Do każdego pacjenta  kadra medyczna podchodzi w indywidualny sposób, zapewniając świadczenie usług na bardzo wysokim poziomie  – ocenia prezes spółki Gabos. – Dbamy o to, aby leczenie przebiegało w komfortowych i przyjaznych warunkach. Nasza kadra medyczna służy pomocą nie tylko   w zakresie przygotowania i wykonania zabiegów, ale także poradnictwem poza zabiegowym on-line. Elektroniczne systemy pozwalają na sprawną  i kompleksową obsługą opieki medycznej. Mamy kilkanaście specjalistycznych poradni, w tym urologię dziecięcą, gdzie leczymy problemy z zaparciami i nietrzymaniem moczu, poradnię leczenia boreliozy czy zabiegi laserowe przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Dzięki wdrożeniu programu leczenia boreliozy możemy zapewnić pacjentom kompleksową diagnostykę oraz skuteczne leczenie choroby i terapie wzmacniające. Podobnie jest z innymi schorzeniami, które leczymy w naszym szpitalu. Im szybciej przeprowadzi się dokładną  diagnozę, tym większa będzie szansa na wyleczenie.

Pacjenci z całej Polski mogą rejestrować się on-line  na platformie , gdzie otrzymują pełną informację o działaniach, które należy podjąć, aby skorzystać ze specjalistycznej porady lub metody leczenia. Badanie krwi mogą wykonać w swoim miejscu zamieszkania, a potem za pośrednictwem usług telemedycznych wyniki trafiają do naszego szpitala. Lekarze konsultują się z pacjentem on-line w jaki sposób ma być leczony.  Jeśli uznają, że niezbędna jest specjalistyczna terapia zaproszą taką osobę na wizytę do szpitala  w Piekarach Śląskich. Wszystkie usługi mają charakter komercyjny, ponieważ szpital nie ma kontraktów z NFZ.

– Staramy się szukać niszowych specjalności , podsumowuje prezes Mizia, dlatego inwestujemy w dziedziny, w których jest mało specjalistów, albo są zbyt długie kolejki, żeby się do nich dostać.

Centrum Medyczne Gabos nie tylko leczy, ale prowadzi też badania, w tym m.in. genetyczne, rozwijając i wykorzystując systemy, które są efektem prac badawczo- rozwojowych, aby skutecznie pomagać pacjentom na rynku usług medycznych i opieki zdrowotnej.

Jolanta Czudak

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here