Nie ma jednego modelu kobiety. Współczesnej Polki nie da się opisać według jednego wzoru. Każda z nas jest inna, ma inne potrzeby i wyznaje różne wartości. Jedno jest pewne – każda z nas ma swoje osobiste, bogate doświadczenia i może być inspiracją dla innych. „Jesteśmy różne, co nas łączy” to cykl rozmów Jadwigi Emilewicz z kobietami i o kobietach. Była wicepremier wraz ze swoimi rozmówczyniami przygląda się życiu współczesnych Polek.
Co dla nich jest ważne, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień, jakie są ich marzenia i aspiracje, a także czy w różnorodności postaw i doświadczeń Polek jest coś, co je łączy – o tym wszystkim w każdą środę o godz. 20 na kanale facebookowym Jadwigi Emilewicz w spotkaniach z kobietami ze świata biznesu, sztuki, polityki, organizacji społecznych, z matkami oraz z tymi, które dopiero wchodzą w dorosłość.
Rozmowy z kobietami „Jesteśmy różne, co nas łączy” to próba sportretowania Polek w ich pragnieniach, wyzwaniach, problemach i sukcesach. To także próba uchwycenia tego jak Polki czują się w naszym społeczeństwie, co daje im poczucie sensu i spełnienia. Pomysł cyklu rozmów jest pokłosiem zainicjowanego przeze mnie raportu badawczego Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych, który pokazuje wybory i sposoby myślenia Polek w wielu wymiarach – zawodowym, rodzinnym, światopoglądowym, w spectrum zagadnień od macierzyństwa po ekologię. Bardzo potrzebujemy rzetelnej rozmowy o kobietach. Zaprosiłam do nich wyjątkowe kobiety – z różnym doświadczeniem, wrażliwością i sposobami postrzegania świata. Za każdą z moich rozmówczyń kryje się inna i fascynująca historia. Tylko wsłuchując się w głos samych kobiet możemy zmieniać naszą rzeczywistość na taką, która wspiera kobiety w ich wyborach i jest im przyjazna – Jadwiga Emilewicz.
Wśród rozmówczyń Jadwigi Emilewicz znalazły się m.in. Wanda Buk, wiceprezes PGE, Katarzyna Wierzbowska, prezes Foster Clinic, była prezes Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Krystyna Różańska-Gorgolewska, malarka, kurator w CSW Zamek Ujazdowski, prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Niecodzienną scenerią dla cyklu rozmów stała się wystawa „Szukam momentu równowagi” Ludwiki Ogorzelec w CSW Zamek Ujazdowski. Premiera nowych odcinków w każdą środę o godz. 20 na profilu facebook Jadwigi Emilewicz.
Materiał video do wykorzystania – Rozmowa z Katarzyną Wierzbowską (premiera 19 maja) – https://www.facebook.com/JEmilewicz/videos/770001253712691
Jadwiga Emilewicz w latach 2015 – 2020 współtworzyła i odpowiadała za gospodarczą, rozwojową i inwestycyjną politykę Polski pełniąc rolę wiceministra, ministra i wicepremiera. W obliczu pandemii COVID-19 w 2020 r. odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie tarcz antykryzysowych – największego w historii pakietu pomocowego, który pomógł przedsiębiorcom, pracownikom i samorządom w mierzeniu się ze skutkami kryzysu pandemicznego. Jako szefowa resortu gospodarki i rozwoju przeprowadziła m.in. kompleksowe reformy prawa gospodarczego (Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP), systemu wspierania inwestycji (Polska Strefa Inwestycji), a także zainicjowała systemową walkę ze smogiem. Posłanka na Sejm IX kadencji wybrana z Poznania. Razem z mężem Marcinem wychowuje trzech fantastycznych synów – Iwo, Ignacego i Benka.