Kamień milowy dla absolwentów Coventry University w Polsce

288

Coventry University Wrocław jest filią brytyjskiego uniwersytetu w Polsce. 7 września Coventry University świętowało ukończenie studiów przez pierwszą grupę studentów z wrocławskiego kampusu.  Otwarty w 2020 roku, pierwszy oddział w Polsce, uchylił młodym, ambitnym ludziom drzwi do najnowocześniejszych, brytyjskich standardów nauczania. Rozwój zawodowy absolwentów obejmuje współpracę z odnoszącymi globalne sukcesy firmami, takimi jak Smith and Nephew, Amazon, McKinsey & Company, RyanAir Labs, BASF i Nokia. 

Coventry University Wrocław szybko przyciągnął znaczną liczbę młodych Polaków, którzy cenią sobie zdobywanie profesjonalnego wykształcenia na wysoko cenionej uczelni. To, co wyróżnia Coventry University Wrocław na tle innych uniwersytetów w kraju, to zajęcia prowadzone w całości w języku angielskim, skupiające się na zdobywaniu kompetencji przydatnych w pracy, ale bez tradycyjnych egzaminów końcowych. Nowoczesne kierunki studiów oferowane przez uczelnię uwzględniają zapotrzebowanie pracodawców, zarówno w kraju, jak i na świecie, na studia wyższe, których celem jest dopasowanie do przyszłych wymagań miejsca pracy. Szeroka oferta edukacyjna obejmuje takie przedmioty jak cyberbezpieczeństwo, informatyka, zarządzanie biznesem, psychologia stosowana, finanse i rachunkowość, a wkrótce także nauki biomedyczne. 

Pierwsze sukcesy studentów Coventry University Wrocław

Pierwsi studenci Coventry University Wrocław otrzymali swoje dyplomy 7 września podczas uroczystej inauguracji w starym Ratuszu we Wrocławiu. Kolejnym punktem wydarzenia było nadanie tytułu doktora honoris causa dr Rafałowi Dutkiewiczowi, który w latach 2002-2018 pełnił funkcję prezydenta Wrocławia, znacząco przyczyniając się do rozwoju miasta poprzez odważne inwestycje we współpracy z zagranicznymi i lokalnymi inwestorami biznesowymi.

„Doktorat honoris causa to najwyższe akademickie wyróżnienie, więc jestem dumny i szczęśliwy. Tym bardziej, że otrzymuję doktorat od tak znakomitej uczelni, jaką jest Coventry University. Przez całe moje życie zawodowe zawsze podkreślałem znaczenie życia akademickiego. Brytyjskie uniwersytety należą do najlepszych na świecie, a Coventry University to bardzo znana i szanowana marka. Cieszę się, że może być kojarzona z Wrocławiem. Cieszę się też, że po Brexicie będziemy mogli pozostać w takim intelektualnym kontakcie z naszymi przyjaciółmi z Wielkiej Brytanii” – mówi dr Rafał Dutkiewicz, obecnie prezes Zarządu Pracodawców RP, największej organizacji zrzeszającej pracodawców i przedsiębiorców.

W trakcie ceremonii, dr Dutkiewicz zwrócił się do absolwentów: „Serdecznie wam gratuluję. Stajecie się posiadaczami dyplomów wybitnej i wyjątkowej uczelni, związanej ze wspaniałym miastem, które jest symbolem europejskiego pojednania. Możecie być z siebie dumni i zadowoleni”.

Absolwenci Coventry University Wrocław już teraz wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności u globalnych gigantów biznesowych, takich jak Smith and Nephew, Amazon, McKinsey & Company, RyanAir Labs, BASF czy Nokia.

„Rozważając różne lokalizacje dla kampusu Coventry University w Polsce, zostaliśmy ciepło przyjęci we Wrocławiu przez dr Dutkiewicza, Prezydenta Wrocławia, który osobiście promował miasto jako miejsce z szeroką gamą inwestycji gospodarczych z udziałem międzynarodowych i lokalnych inwestorów biznesowych, a także cenionych uniwersytetów” – mówi profesor John Dishman, prorektor i Dyrektor Generalny CU Group.

Co w Coventry University Wrocław studenci cenią najbardziej? 

Uniwersyteckie władze starają się, by grupy były małe (mniej niż 25 osób). Dzięki temu wykładowca ma więcej czasu i miejsca na przekazanie wiedzy w bardziej efektywny sposób. Sesje praktyczne i informacje zwrotne od nauczyciela mają na celu zaspokojenie potrzeb edukacyjnych studentów, a także proaktywną motywację do nauki i zarządzania ich przyszłą karierą.

„Studia w Coventry University Wrocław dały mi możliwość zgłębienia zarówno świata IT, jak i biznesu i to w wielu obszarach – nie tylko w teorii, ale także poprzez praktyczne zastosowanie. Wykładowcy zachęcali do wyjścia ze swojej strefy komfortu i zaangażowania się w różne aspekty IT, w tym programowanie, zarządzanie projektami i różne inne dziedziny. Biorąc pod uwagę przyjazny dla studentów charakter uniwersytetu oraz wysokie standardy edukacyjne, uważam, że jestem w stanie poradzić sobie z każdym projektem i każdą sytuacją, która pojawi się na mojej drodze”  – mówi Daria Jurczak, która właśnie kończy studia na kierunku rozwiązań cyfrowych i technologicznych. 

Pełka i Partnerzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here