Każdy bubel można usprawiedliwić naturą

781

To nie żart, natura jest obwiniana za usterki w nowej  trasie S6. Uszkodzone nasypy, uskoki, uszkodzenia asfaltu – kierowcy zgłaszają problemy z S6-tką na trasie Goleniów-Koszalin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że droga została wykonana zgodnie z wysokimi standardami i technologiami.  Dyrekcja zapewnia, że jednostkowe przypadki osunięcia skarp na odcinku ok. 50-metrowym odcinku obwodnicy Koszalina i Sianowa, które miały miejsce w ubiegły weekend po opadach deszczu, nie zagrażają bezpieczeństwu użytkowania drogi.  

Czy można taka trasą jeździć bez ryzyka przekonają się kierowcy?  Inwestor przekonuje, że w przypadku nowo oddanych dróg może występować wymywanie skarp ze względu na brak właściwego zakorzenienia traw.   W kwestii równość nawierzchni GDDKiA zapewnia, że droga spełnia określone w przepisach i warunkach odbioru normy.

„Głos Koszaliński” napisał o problemach z drogą S6 na trasie Goleniów-Koszalin. Kierowcy zgłaszali liczne problemy z nową trasą ,wśród nich znalazły się uszkodzone nasypy, uskoki, uszkodzenia asfaltu. W odniesieniu do publikacji na temat usterek, GDDKiA w komunikacie poinformowała, że droga została wykonana zgodnie ze współczesnymi – wysokimi standardami i technologiami. „Na etapie wykonywania robót i odbiorów poszczególne materiały i wykonywane roboty były kontrolowane przez akredytowane Laboratorium Drogowe GDDKiA w Szczecinie, które wykonało ponad 23 tysiące badań” – informuje dyrekcja. Przypomina też, że droga objęta jest gwarancją, która na większość elementów konstrukcyjnych wynosi 10 lat. „Wszelkie pojawiające się punktowo na 130 km drogi wady czy usterki są zgłaszane i na bieżąco naprawiane przez wykonawców zgodnie z Warunkami Kontraktu” – zapewnia GDDKiA.

W wyjaśnieniach dodano, droga S6 objęta jest stałym nadzorem i monitoringiem. „Obecnie jesteśmy jeszcze w okresie przeglądów gwarancyjnych przez Inżyniera Kontraktu oraz wykonywania robót zaległych. Dodatkowo droga objęta jest utrzymaniem obszarowym i służby utrzymania w ramach swoich obowiązków również zgłaszają wszelkie wykryte wady” – informuje GDDKiA.

Budowa odcinka S6 Kołobrzeg-Koszalin zakończyła się w połowie października. Nowa droga skróciła czas przejazdu ze Szczecina do Koszalina o ok. 40 minut. Droga S6 to dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Czas pokaże, czy będzie nadawała się do użytkowania, czy do remontu. Każdy bubel można usprawiedliwić naturą.  wnp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here