KGHM wyróżni wybitnych Polaków tytułem „Ambasador Polski”

1358

Do 3 września można zgłaszać kandydatów do plebiscytu „Ambasador Polski” organizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. Konkurs zainaugurowano 6 sierpnia w Warszawie, a jego celem jest wyróżnienie Polaków, którzy na co dzień przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszego kraju w świecie. Każdy będzie mógł zgłosić swojego kandydata do kategorii Ambasador nauki polskiej, Ambasador polskiego sportu, Ambasador kultury polskiej. Uroczysta Gala „Ambasador Polski 2019” odbędzie się na początku października.

– KGHM prowadząc działalność biznesową na czterech kontynentach i zaopatrując cały świat w surowce najwyższej jakości pełni funkcję ambasadora polskiej gospodarki. Wiemy, że budowanie pozytywnego wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej to ważna rola i odpowiedzialne zadanie. Wypełniają je również działający za granicą polscy naukowcy, artyści, sportowcy i przedsiębiorcy. To oni są w swojej codziennej pracy Ambasadorami Polski, poprzez swoją działalność budują wizerunek naszego narodu w oczach świata. Dlatego chcemy w odpowiedni sposób okazać należny im szacunek oraz docenić ich wysiłki – mówi Marcin Chludziński prezes KGHM, który jest pomysłodawcą konkursu.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w 5 kategoriach. Każdy będzie mógł zgłosić swojego kandydata do kategorii Ambasador nauki polskiej, Ambasador polskiego sportu, Ambasador kultury polskiej. Spośród nadesłanych kandydatur wybranych zostanie po 10 osób w każdej kategorii. Nad tym, kto ostatecznie zwycięży będzie obradowała Kapituła Konkursu, której skład będzie prezentowany przez cały sierpień. Wśród członków Kapituły znajdą się m. in. wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grażyna Ciurzyńska, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski, komentator sportowy Przemysław Babiarz i prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Piotr Dardziński.

Oprócz nagród, które przyzna Kapituła Konkursu specjalną nagrodę Ambasadora Biznesu wręczy prezes KGHM Marcin Chludziński, a głosy internautów zadecydują o tym, kto zwycięży w kategorii „Ambasador Polski 2019: Nagroda Publiczności”.

Zgłoszenia do konkursów

Do tej kategorii należy zgłaszać osoby, które w ostatnich latach swoimi działaniami pokazywały, jak wybitne umysły pochodzą z Polski i szczególnie przyczyniły się do promocji polskiej nauki za granicą. Zwycięzcą w tej kategorii może zostać zarówno lekarz, jak i językoznawca, popularyzator nauki i wykładowca akademicki – słowem: każdy, kto w wyróżniający się sposób miał wpływ na budowanie wizerunku nauki polskiej.

Do  kategorii  Ambasador polskiego sportu należy zgłaszać osoby, które w ostatnich latach swoimi działaniami pokazywały światu, jak waleczni są polscy sportowcy, jakie odnoszą sukcesy i jak uczciwie podchodzą do rozgrywek. Zwycięzcą w tej kategorii może zostać zarówno sportowiec, jak i trener, ale także działacz sportowy czy mecenas zawodników – słowem: każdy, kto w wyróżniający się sposób miał wpływ na budowanie wizerunku polskiego sportu.

Do  kategorii  Ambasador kultury polskiej należy zgłaszać osoby, które w ostatnich latach swoimi działaniami budowały rozpoznawalność i wartość polskiej kultury na świecie. Zwycięzcą w tej kategorii może zostać aktor, malarz, rzeźbiarz, muzyk, reżyser, grafik, ale też urzędnik, mecenas kultury, działacz organizacji pozarządowej – słowem: każdy, kto w wyróżniający się sposób miał wpływ na budowanie wizerunku polskiej kultury poza granicami naszego kraju.

Ambasador Polski 2019: Nagroda Publiczności

Tę nagrodę może otrzymać każdy z nas. To osoba, która w ostatnich latach swoim zachowaniem przyczyniła się do budowania dobrej opinii o Polakach jako narodzie. To może być strażak, który uratował rodzinę z pożaru, przedstawiciel organizacji, która pomaga ludziom w potrzebie, społecznik, który poświęca swój czas na budowanie relacji Polonii z innymi narodami, misjonarz lub wolontariusz, który wspiera słabszych – ktoś, kto codziennie czyni dobro, pokazując przy tym światu szlachetne serce Polaków.

Nagroda Specjalna Prezesa KGHM

Tę nagrodę przyzna i wręczy osobiście Prezes KGHM Marcin Chludziński. Będzie szukał kogoś, kto przyczynił się do budowy dobrego wizerunku polskich przedsiębiorców za granicą – kogoś, kto swoją kreatywnością, pracą i determinacją doprowadził swoją firmę do sukcesu międzynarodowego.

Więcej na stronie: ambasadorpolski.wp.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here