Kiedy Twoje oczy dodają Ci lat?

1293

“Wyglądasz na niewyspaną” – czy zdarza Ci się często słyszeć to zdanie? Przyczyną mogą być cienie i worki pod oczami. Powodują one, że sprawiasz wrażenie nie tylko zaniedbanej, smutnej i zmęczonej, ale także starszej niż w rzeczywistości. I to minimum o 10 lat. Na szczęście można sobie z nimi poradzić zabiegami w Happy Clinic.

Cienie i worki pod oczami często są ze sobą mylone. To dwa różne objawy, które niekiedy mogą występować razem. Znajomość przyczyn powstawania zmian na skórze wokół oczu pozwala na ich skuteczną profilaktykę. Natomiast medycyna estetyczna proponuje skuteczne zabiegi na worki i cienie pod oczami, które dają zauważalny, ale bardzo naturalny efekt.

Przyczyny powstawania cieni pod oczami

Cienie pod oczami to charakterystyczna zmiana zabarwienia skóry pod dolną powieką. Przebarwienia najczęściej mają niebieski, szary lub sino-fioletowy kolor, ale zdarza się także że są zielonkawe, żółte lub brązowe. Wszystko zależy od karnacji – im jest ona jaśniejsza, tym cienie pod oczami są bardziej widoczne i mają ciemniejszą barwę.

Skąd biorą się cienie pod oczami? Skóra wokół oczu jest cienka i bardzo delikatna. Z tego powodu drobne naczynia krwionośne, które się pod nią znajdują prześwitują na zewnątrz. Pod wpływem odbijającego się światła, naskórek pod oczami zmienia swoją barwę. Wraz z wiekiem, kiedy naturalne procesy starzenia się postępują, dochodzi do utraty kolagenu i warstwy tłuszczowej, dlatego zjawisko to może się nasilać.

Cienie pod oczami mogą być związane także z nierównomiernym rozłożeniem barwnika oraz nadmierną obecnością melaniny w skórze wokół oczu. Dochodzi wówczas do jej przyciemnienia. Za nieestetyczne sińce odpowiadają także predyspozycje genetyczne – jeżeli Twoi rodzice mają cienie pod oczami, istnieje spora szansa, że wystąpią one także u Ciebie.

Przyczyny cieni pod oczami należy upatrywać także w stylu życia i codziennych nawykach. Palenie papierosów, nieodpowiednia dieta (niedobór substancji odżywczych), nadmierna ekspozycja na słońce przyspieszają procesy starzenia się skóry i pogarszają jej kondycję. Natomiast pod wpływem przemęczenia, niewyspania i stresu organizm produkuje więcej kortyzolu, który zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne. Z tego powodu stają się one szersze, a tym samym bardziej widoczne.

Skąd biorą się worki pod oczami?

Worki pod oczami to niewielkie obrzęki pod dolną powieką. Są one spowodowane przede wszystkim naturalnymi procesami starzenia się. Wraz z wiekiem następuje utrata kolagenu i elastyny. Tkanki są osłabione, skóra traci swoją jędrność i staje się wiotka. Worki pod oczami mogą być wynikiem spadku napięcia mięśnia okrężnego oka lub predyspozycji genetycznych.

Worki pod oczami tworzą się również w wyniku gromadzenia się limfy w tkankach podskórnych. Nadmierna ilość płynów powoduje obrzęk i opuchliznę. Dochodzi do niego na skutek: zaburzeń gospodarki hormonalnej, nadmiernej podaży soli wraz z pożywieniem, niedoborów witamin i minerałów, przebywania w wysokiej temperaturze, nadużywania alkoholu, palenia tytoniu, przemęczenia oczu.

Jak pozbyć się cieni i worków pod oczami?

Worki i cienie pod oczami są problemem natury estetycznej. Sprawiają, że wyglądamy na dużo starszych niż jesteśmy, a twarz wydaje się zaniedbana i zmęczona. W aptekach można nabyć preparaty w postaci kremów i maści z dodatkiem kolagenu i witamin, które mają za zadanie rozjaśnić przebarwienia i zlikwidować opuchliznę. Niestety, są one skuteczne tylko wtedy, kiedy zmiany dopiero zaczynają się tworzyć i kiedy Twój lekarz zalecił Ci odpowiednie preparaty.

Podejmując walkę z nieestetycznymi workami i cieniami pod oczami warto przyjrzeć się, co oferuje klinika medycyny estetycznej. Zabiegi specjalistyczne poprawiają stan, kondycję i koloryt skóry, a jednocześnie pozwalają zachować naturalny wygląd. Ich efekty utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. W Happy Clinic naszym pacjentkom polecamy szczególnie iniekcje z kolagenu, lub kwasu hialuronowego (Teosyal Redensity II) i znakomite peelingi firmy Skin Tech. Oczywiście zawsze pamiętamy o naszym ukochanym laserze frakcyjnym CO2.

Kolagen ma formę płynu i jest podawany cienką kaniulą pod skórę dolnej powieki

W Happy Clinic wykorzystujemy najskuteczniejszy z nich – Guna Medica. Preparat  odbudowuje skórę właściwą i tkankę podskórną, poprawia ich elastyczność oraz przywraca jędrność i blask. Dodatkowo stymuluje fibroblasty do produkowania naturalnego kolagenu. Efekty zabiegu widoczne są już po 3 iniekcjach.

W Happy Clinic lubię także wykonywać zabieg Teosyal Redensity II na cienie pod oczami. Jest to połączenie kwasu hialuronowego i mikroelementów i witamin. Podawany w iniekcji w okolicę zasinienia dokładnie wypełnia, wygładza, wyrównuje i rozświetla skórę likwidując przebarwienia pod oczami. Dodatkowo pobudza naturalne procesy syntezy kolagenu. Efekt wypełnienia po zastosowaniu Teosyal Redensity II jest widoczny od razu po zabiegu.

Jeżeli chodzi o zabiegi na worki i cienie pod oczami, polecamy także SUNEKOS 200 – połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów. Taka mieszanka wpływa na tworzenie się kolagenu i elastyny. Jest to metoda skutecznie eliminująca problem cieni pod oczami, wiotkiej skóry i braku nawilżenia.

Worki i cienie pod oczami – zapobieganie

Worki i cienie pod oczami to problem, któremu można skutecznie zapobiegać. Przede wszystkim należy odpowiednio dbać o cerę i unikać czynników przyspieszających procesy starzenia. Jeżeli chcesz mieć gładką i zdrową skórę:

  1. Zadbaj o to, aby Twoja dieta była bogata w witaminy, minerały i naturalny kolagen.Stosuj suplementy diety zimą i wiosną. Koniecznie!
  2. Przestań dosalać potrawy. Zamiast tego używaj ziół.
  3. Codziennie oczyszczaj, nawilżaj i pielęgnuj skórę twarzy.
  4. Stosuj chłodne okłady lub żele chłodzące na skórę wokół oczu.
  5. Zrezygnuj z używek – papierosy i alkohol przyspieszają procesy starzenia się skóry.
  6. Chroń skórę twarzy przed promieniowaniem UV.
  7. Nie wstydź się korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które poprawiają kondycję skóry.

dr Iwona Manikowska, Happy Clinic, ekspert portalu Liderzy Innowacyjności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here