Kolejna edycja Wolves Summit zakończyła się sukcesem

1239

352 startupy i scaleupy, 330 przedstawicieli firm i korporacji, 178 inwestorów. W sumie 1535 uczestników spotkało się 23-24 października w Warszawie na Wolves Summit, międzynarodowej konferencji dedykowanej innowacjom w technologii, aby wspólnie wspierać tworzenie wartościowych relacji biznesowych pomiędzy właściwymi ludźmi. Ósma edycja wydarzenia po raz kolejny odbyła się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Nie zabrakło jednak głosów zaskoczenia i podziwu, bowiem już w przyszłym roku, Wolves Summit po raz pierwszy w historii odbędzie się za granicąkolejną lokalizacją, w której już w kwietniu spotkają się wilki biznesu będzie Londyn.

Właściwe spotkania dla innowacyjnych rozwiązań

Zakończyła się ósma edycja międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów, funduszy inwestycyjnych i korporacji, Wolves Summit. Sale Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przez 2 dni wypełnione były wartościowymi rozmowami o biznesie, innowacjach i inwestowaniu w przełomowe technologie, które rozwiązują problemy teraźniejszości i ułatwią naszą przyszłość. Posłuchać można było także liderów biznesowego świata innowacji w technologii, m.in. Magdaleny Jabłońskiej, CEO MIT Enterprise Forum Poland, Rudradeba Mitry z EFMA i Artura Chmielewskiego reprezentującego NASA. Wydarzenie otworzyli również przedstawiciel Miasta Stołecznego Warszawy — Piotr Sawicki i Maciej Fałkowski z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Networking przyciągnął tłumy

Organizatorzy konferencji Wolves Summit stawiają przede wszystkim na wartościowy, właściwy networking, szczególnie 15-minutowe spotkania, które po raz kolejny okazały się wyjątkowym elementem wydarzenia. Brali w nich udział niemal wszyscy uczestnicy konferencji — tzw. matchmaking podczas ósmej edycji cieszył się nie tylko wysokim zainteresowaniem (ustawionych zostało blisko 3000 spotkań), ale także zadowoleniem uczestników, których ocena satysfakcji ze spotkania wyniosła 92%. Pozwoliło to przedstawicielom środowiska technologicznego poznać się lepiej i nawiązać cenne partnerstwa biznesowe, rozpocząć negocjacje inwestycyjne, czy zebrać informację zwrotną na temat swoich rozwiązań. Ciekawym przedłużeniem networkingu były również imprezy wieczorne: VIP Party oraz Networking Party dla wszystkich obecnych.

Startupy ponownie mogły uczestniczyć w konferencji za darmo i w odpowiednich warunkach rozmawiać z inwestorami i przedstawicielami korporacji, którzy szukali innowacyjnych rozwiązań z różnych branż, od technologii medycznych po robotykę i sztuczną inteligencję.

Trójmiasto, Warszawa…Londyn?

Organizatorzy Wolves Summit po raz kolejny cieszyć się mogą sukcesem. Ósma edycja skupiała się na rynku Europy Środkowo-Wschodniej; porównując ją do odpowiadającej jej, szóstej edycji z października 2017, można zauważyć znaczny wzrost, szczególnie w liczbie ustawionych spotkań 1:1 (wzrost o 570) i liczbie uczestników (wzrost o 375). Nie powinno więc być dla nikogo zaskoczeniem, że finał ósmej edycji konferencji Wolves Summit zakończył się dobrymi informacjami. Po czterech latach organizowania konferencji w Polsce, organizatorzy zdecydowali się otworzyć się na kolejną stolicę — Londyn. Dwa tygodnie po dziewiątej edycji, która ma się odbyć w Warszawie w 2019, drugie wydarzenie odbędzie się w Stolicy Wielkiej Brytanii — to wielki krok nie tylko dla samego zespołu, ale także biznesowego świata innowacji w technologii: ostatecznie to dla niego istnieje Wolves Summit.

Dziewiąta edycja konferencji Wolves Summit odbędzie się 19-20 marca 2019 w Warszawie, dziesiąta 2-3 kwietnia 2019 w Londynie. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz możliwości uczestnictwa znajduje się na stronie internetowej: www.wolvesummit.com.

Wiktoria Nycz, Community & Media Manager

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here