Kolejne ofiary koronawirusa. Chorych już ponad 6 tysięcy!

1280

O nowych 14 ofiarach śmiertelnych epidemii koronawirusa poinformowało Ministerstwo Zdrowia w Wielką Sobotę rano. Chorych Polaków jest już 6088. Te dane mogą się jeszcze pogorszyć, bo najnowszy komunikat nie podaje statystyk o kolejnych przypadkach zakażenia w województwie mazowieckim – informuje Super Expres. Wirus nie odpuszcza też w innych krajach Europy, co pokazujemy na najbardziej aktualnych wykresach zachorowań

Koronawirus w Polsce odebrał życie już niemal 200 osobom. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do ponad 375 wzrosła liczba osób, które udało się wyleczyć. W piątek rzecznik resortu zakomunikował, że stale zwiększa się liczba wykonywanych testów na koronawirusa – obecnie celem MZ jest 16 tys. testów na dobę. Czy to oznacza, że w najbliższych dniach będziemy się otrzymywać dane o większej liczbie zakażonych? Prawdopodobnie tak.

Świadczą o tym choćby dane podane przez resort zdrowia w sobotę 11.04 – mamy 14 kolejnych ofiar koronawirusa i aż 113 przypadki nowych zachorowań (bez woj. mazowieckiego). Już jutro Wielkanoc i zapewne wielu z nas nadal myśli o odwiedzinach u rodziny. Stąd ciągłe apele władz o pozostanie w domach. – Ogromna prośba i apel o to, żeby jednak się nie spotykać, aby ograniczyć spotkania w czasie świąt wielkanocnych. Takie spotkania mogą doprowadzić do rozprzestrzenia się wirusa, do śmierci – powiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski w poranku Radiowej Jedynki.

O tym jak pandemia rozwija się w Polsce informujemy na zamieszczonej poniżej infografice. Prezentujemy na niej dane z naszego kraju na tle innych państw europejskich, które borykają się z koronawirusem: Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.

Dane z poszczególnych województw naszego kraju wskazują, że niekwestionowanym liderem pod względem liczby zachorowań jest województwo mazowieckie z 1424 chorymi. Dalej Śląsk, gdzie odnotowano 729 przypadków, a „najbezpieczniejszym” województwem pozostaje lubuskie z 73 zakażonymi koronawirusem.

Co czeka nas w najbliższych dniach? Z danych covid19live.pl wynika, że już wkrótce liczba chorujących może sięgnąć nawet 10 tys. osób. Z modelu opracowanego przez polską firmę modelowania matematycznego i prognozowania ExMetrix wynika, że 15-20 kwietnia ma przypaść szczyt zachorowań. Następnie liczba zakażeń powinna wyhamować. – W najbliższych dniach będziemy mieć rekordowe przyrosty stwierdzonych przypadków zakażenia, nawet do ok. 500 zakażonych raportowanych dziennie, jak wskazują nasze modele, co oczywiście jest znacznie mniejszą liczbą niż w Hiszpanii czy Włoszech, ale wymaga dalszej bardzo dużej dyscypliny narodu – mówi cytowany przez serwis energiapress.pl szef firmy ExMetrix Zbigniew Łukoś. (www.se.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here