Koncertowy śmiech i łzy

1403

Żyjemy w czasach, kiedy ze względu na pandemię prawie cały świat przeniósł się do Internetu. Wszelkie platformy streamingowe przeżywają teraz złote lata. Zastępują realną rzeczywistość i pozwalają wielu ludziom na symboliczną pracę zawodową. Odwołane koncerty i artystyczne imprezy uwięziły w domach gwiazdy estrady i  muzyków. Część z nich poświęciła ten czas na detoks od pracy i świata mediów, ale tak jak my wszyscy są  jednak zmęczeni siedzeniem w domu. Tęsknią za publicznością i aktywnością zawodową.

Krwawi serce fanów takich gwiazd jak Andrea Bocelli, Harry Styles, Niall Horan, JP Cooper, Pentatonix, Sting, Taylor Swift, Guns N’ Roses czy Carlos Santana. Nie wystąpią również polscy artyści-m.in. Kasia Kowalska, Lady Pank, Marek Torzewski, Mateusz Ziółko, Michał Szpak, Natalia Nykiel czy Sławek Uniatowski.

Tych szczęśliwców, których wymarzone koncerty nie zostały odwołane, czeka przesunięcie imprez w czasie. Ale tych, którzy nie będą mogli obejrzeć koncertów na żywo, pocieszamy, że nic nie jest dzisiaj pewne. Powinni na bieżąco sprawdzać aktywność ulubionych twórców w mediach społecznościowych i czekać na rozwój wydarzeń. Nie tylko ze względu na nowe terminy.

Dlaczego to takie ważne? Przecież robimy to cały czas.

A jednak w chwili obecnej powinniśmy poświęcić temu szczególną uwagę. W tej chwili wielu muzyków w miarę możliwości stara się realizować zawodowo i znajdują na to różne sposoby. Pojawiają się nowe piosenki, teledyski nagrywane z domu- jak w przypadku rozbłyskującej gwiazdy Sanah (‘Róże) czy crossowe projekty – „Wszystko znowu będzie dobrze” w wykonaniu m.in. frontmana zespołu Enej- Piotra Sołoduchy, Haliny Młynkowej, Piotra Kupichy czy Golec Orkiestry.

A na tych, którzy spragnieni są koncertów czekają  ich retransmisje w radiu i telewizji. Chodzi nie tylko o te archiwalne, ale również nagrywane na bieżąco w warunkach domowych – np. zrealizowany tydzień temu, przez Polsat, koncert „Wszystko będzie dobrze”. Dla tych bardziej zainteresowanych tzw. internetową rozrywką  przygotowywane są koncertowe transmisje live z prywatnych domów artystów, które można śledzić na Facebooku, You Tubie czy Instagramie. Na bieżąco pojawiają się wrzutki na profilach chociażby Sylwii Grzeszczak czy Magdy Steczkowskiej. Więc kochani fani muzyki, pamiętajcie- artyści jeszcze nie jednym nas zaskoczą!

Autorka: Ewa Karpińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here