Konferencja 100 lat ochrony środowiska w Polsce – 2 – 3 grudnia NOT w Warszawie

  79

  Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju wraz z Katedrą Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza naukowców oraz praktyków z biznesu, samorządów i organizacji pozarządowych na konferencję pod tytułem „100 lat ochrony środowiska w Polsce – i co dalej?”. Konferencja odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2019 roku w Domu Technika NOT w Warszawie, ul. Czackiego 3/5.

  Symboliczne 100 lat liczone jest od 17 grudnia 1919 roku, kiedy to środowiska naukowe zaproponowały utworzenie Państwowej Rady Ochrony Przyrody w niepodległej II Rzeczypospolitej Polskiej. Rada tzw.: tymczasowa została utworzona jeszcze w tym samym roku.

  Tematyka konferencji skupia się z jednej strony na analizie historycznych sukcesów i porażek ochrony środowiska w Polsce, a z drugiej strony na wypracowaniu rekomendacji dla przyszłej polityki zrównoważonego rozwoju kraju zgodne z 17. Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG). Organizatorzy chcieliby, aby konferencja stała się także płaszczyzną budowy współpracy pomiędzy różnymi środowiskami zaangażowanymi w działania na rzecz ochrony środowiska w Polsce. Na konferencji planowane są 3 bloki tematyczne pod następującymi hasłami:   Historia i osiągnięcia ochrony środowiska w Polsce 1919-2019, Diagnoza systemu ochrony środowiska ad 2019 i Nowe idee dla zrównoważonego rozwoju

  Organizatorów przedsięwzięcia interesuje poruszenie m.in. następujących tematów: ochrona środowiska w gospodarce rynkowej, megatrendy a ochrona środowiska, wdrażanie prawa unijnego i międzynarodowego ochrony środowiska w Polsce, działanie krajowego systemu obszarów chronionych, skuteczność ochrony gatunkowej w Polsce, turystyka i rolnictwo w obszarach chronionych, system ocen środowiskowych w Polsce, finansowania i promowania ekologicznych technologii. Sesja konferencyjna pt.: Nowe idee dla zrównoważonego rozwoju będzie częścią międzynarodowego projektu Make Europe Sustainable for All.

  honorowy patronat nad konferencją objęło 6 byłych ministrów ds. ochrony środowiska (w kolejności alfabetycznej): Maciej Grabowski, Marcin Korolec, Andrzej Kraszewski, Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak oraz Czesław Śleziak.

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać komentarz!
  Please enter your name here