Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki – Nauka dla Ciebie, w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, 16 – 17 września .

338

Kongres będzie miał charakter naukowo-poznawczy, promujący i popularyzujący naukę. Wydarzenie ma na celu upowszechnianie idei Społecznej Odpowiedzialności Nauki. Działania w tym zakresie, skierowane do różnych grup wiekowych, powinny rozbudzać ciekawość poznawczą oraz integrować społeczności lokalne z ośrodkami akademickimi.
Pierwszy dzień Kongresu 16 września w  siedzibie Auditorium Maximum, będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na gości będą czekały tematyczne pokazy naukowe obejmujące nauki ścisłe, przyrodnicze, techniczne i humanistyczne. Każdy pokaz będzie swego rodzaju widowiskiem, połączeniem obrazu i dźwięku. Uczestnicy Kongresu będą mogli zapoznać się z ekspozycjami pn. Naukobus i Planetobus, przygotowanymi wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.
Na drugi dzień Kongresu tj. 17 września, zaplanowana jest część konferencyjna. Po uroczystym otwarciu w Auli Głównej odbędzie się szereg konferencji poświęconych Społecznej Odpowiedzialności Nauki. W trakcie poszczególnych spotkań poruszane będą tematy dotyczące m.in. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, komunikowania i promocji Społecznej Odpowiedzialności Nauki oraz działań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tym zakresie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here