Kontakt z naturą poprawia zdrowie, nastrój i radość życia

883

Przebywanie w miejscach promieniujących pozytywną energią korzystnie wpływa na zdrowie. Wzmacnia organizm, sprzyja regeneracji sił, pobudza witalność i poprawia samopoczucia. O taki relaks można zadbać w Ogrodzie Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy w mazowieckim kompleksie Manor House SPA. Głębokie odprężenie zyskać w Ogrodzie Zen o mocy promieniowania 24 tys. jednostek Bovisa,  a siłę życiową zwiększyć w Piramidzie Horusa – zestrojonej z biegunem magnetycznym Ziemi. Spacer po spiralnie ułożonych kamieniach pozwoli z kolei aktywować pozytywne energie.

Przyroda nabiera kolorów jesieni i zachęca do spacerów, wyjazdów za miasto, wypraw do lasu… Warto teraz pomyśleć o wzmocnieniu odporności, zachęcają eksperci od zdrowego stylu życia z najlepszego holistycznego hotelu SPA w Polsce. – Korzystajmy z aktywności na świeżym powietrzu ile możemy, bo przed nami chłodniejsza, mniej słoneczna część roku i większe ryzyko chorób. Dzięki przebywaniu w miejscach promieniujących pozytywną energią chorzy szybciej wracają do zdrowia, przygnębieni odnajdują radość życia, a zmęczeni odzyskują utraconą witalność. Na terenie Polskiego Centrum Biowitalności koncentrują się niezwykle pozytywne siły natury. Oddziaływanie energetyczne sięga tu 30 000 j. Bovisa, a neutralny poziom dla zdrowego organizmu to ok. 6500 jednostek w tej skali.

Zabytkowy park kompleksu Manor House SPA z historią sięgającą XII w. świetnie nadaje się na długie, jesienne spacery. Można przejść ścieżkami: przyrodniczą (fauna i flora są tu zjawiskowe), historyczną (pięknie utrzymane relikty przeszłości pamiętają czasy, gdy Pałac Odrowążów był jedną z najstarszych siedzib szlacheckich na ziemiach polskich) i rekreacyjną z małą i wielką ścieżką medytacji oraz romantycznymi zakątkami. Można też wziąć leśną kąpiel w otoczeniu pomników przyrody i kojącego zmysły starodrzewia. Dobroczynne dla organizmu będzie przytulanie się do drzew, chodzenie boso po trawie, relaks na ogrodowych leżakach z twarzą zwróconą do słońca. Nikogo dziś już nie trzeba przekonywać, że kontakt z naturą poprawia zdrowie, nastrój i zadowolenie z życia.   (JK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here