Łączymy siły, bo chcemy być lepsi od konkurencji

1236

Wybór komunikatora i sprzętu audiowizualnego do zdalnej komunikacji w szkołach, urzędach, samorządach i firmach bez konsultacji z ekspertem może być bardzo trudny, a czasem nawet ryzykowny. W cyfrowym świecie rynek obfituje w wiele urządzeń, dlatego niełatwo jest podjąć właściwą decyzję. Jak tego dokonać i nie popełnić błędu najlepiej wiedzą fachowcy. – Seria produktów oferowanych przez Vision Distribution oraz zestawów do hybrydowego nauczania, zdalnych spotkań i wideokonferencji online jest gwarancją doskonałego wyboru – zapewnia mgr inż. Tomasz Bondar, dyrektor generalny firmy.

–  Konkurencja na polskim rynku produktów i systemów audiowizualnych jest bardzo duża. Od czego zależy sukces biznesowy i utrzymanie czołowej pozycji w tej branży?

– Dystrybucja produktów audiowizualnych jest branżą wysoce specjalistyczną. Od osób, które się nią zajmują wymaga dużej wiedzy, kreatywności i profesjonalizmu. Postęp technologiczny w tej dziedzinie  jest ogromny, dlatego  wszystkie nowinki trzeba  na bieżąco śledzić.  Producenci na całym świecie prześcigają się w oferowaniu najnowszych rozwiązań. Nie zawsze jednak nowości eliminują starsze, dobrze przetestowane i sprawdzone technologie. My mamy już duże doświadczenie na rynku w zakresie techniki biurowej i multimediów. Zanim wprowadzimy na rynek jakikolwiek produkt, najpierw długo sami go testujemy. Pierwsze monitory i tablice interaktywne eBoard dla edukacji, sprowadziliśmy do Polski w 2014 roku, ale dopiero po kilkunastu miesiącach intensywnych testów wyszliśmy z tymi produktami do klienta docelowego. Musieliśmy mieć stuprocentową pewność, że oferowany przez nas sprzęt będzie działał bezawaryjnie i spełniał wszystkie przypisane mu funkcje. Po przeprowadzonych bardzo pomyślnie próbach, postanowiliśmy wydzielić w 2016 roku z prowadzonej przez mnie od 2001 roku firmy CopyService,  odrębną firmę dystrybucyjną, specjalizująca się  w produktach multimedialnych przeznaczonych dla edukacji i biznesu. Ten pomysł się powiódł i staliśmy się jednym z liderów w tej branży na rynku polskim, głównie jeśli chodzi o edukację. 

– W czym przejawia się ta przewaga?

– W kompleksowej obsłudze programów nauczania przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Wspólnie z nauczycielami i dyrektorami szkół opracowaliśmy autorski model nauczania hybrydowego, który sukcesywnie wdrażamy do polskich szkół. Zaopatrujemy placówki oświatowe w najlepszy sprzęt. Interaktywne tablice i monitory  wyposażone w precyzyjną technologię odczytu w podczerwieni, dostarczane są z dedykowanym oprogramowaniem edukacyjnym eClass, wspierającym tworzenie zaawansowanych lekcji, połączonych z interakcją. Wprowadziliśmy też na rynek przenośne, cyfrowe laboratorium dydaktyczne z rozbudowanymi funkcjami, przeznaczone do nauki eksperymentalnej dla szkół podstawowych i średnich. System wyposażony jest w bezprzewodowe czujniki, zapewniające proste i bezpieczne dla uczniów środowisko pracy do odkrywania świata nauki. Dzięki pogłębionemu uczeniu się poprzez wizualizacje, łatwą obsługę oraz pełną interakcję uczniowie chętniej i łatwiej opanują świat nauk przyrodniczych i ścisłych. Zawarte w aplikacji interaktywne modele doskonale sprawdzają się w nauce  matematyki, biologii, fizyki czy chemii. Dzięki funkcji rozszerzonej rzeczywistości uczniowie mogą jeszcze lepiej zrozumieć zachodzące procesy oraz dostrzegać pewne detale w wielu dziedzinach życia.

– Wprowadzanie tych multimedialnych narzędzi nie obciąża finansów szkół?

– Cały system zdalnej nauki dostosowaliśmy do możliwości edukacyjnych i finansowanych tych placówek. Ogromnym atutem rozwiązań terminalowych, czyli pracowni komputerowych jest ograniczenie kosztów inwestycji w porównaniu z zakupem tradycyjnych komputerów PC. Dużo niższe są koszty eksploatacji i nawet 90 proc. mniejsze zużycie energii elektrycznej. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o pracownie komputerowe dla szkół. Przeprowadziliśmy  też szereg szkoleń do obsługi multimedialnych systemów. Byliśmy zapraszani przez różne ośrodki doskonalenia zawodowego nauczycieli, np. przez  Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku,   Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ŁCDN) w Łodzi gdzie mieliśmy swoje prelekcje dotyczące tego systemu. Bierzemy udział w wielu konferencjach realizowanych dla edukacji, jak również dla jednostek samorządu terytorialnego. Tam też prezentujemy te nasze rozwiązania, a później jesteśmy zapraszani na kolejne indywidualne spotkania i prezentacje dla węższej grupy odbiorców.

– Oświata i samorządy są docelową grupą odbiorców sprzętu oferowanego przez Vision Distribution?

– To nie jest grupa docelowa. Cały czas pracujemy nad tym, żeby poszerzać nasze kontakty i wyjść do zupełnie innych organizacji, innych instytucji. Z oświatą współpracujemy od dawna, ale nie zamykamy się tylko na te podmioty. Teraz bardzo mocno wychodzimy w segment komercyjny i  biznesowy.  W naszej ofercie znajdują się produkty przeznaczone dla biznesu – projektory, wizualizery, ekrany projekcyjne,  tablice i monitory interaktywne, a także ściany wizyjne video wall. Są to wielomonitorowe, modułowe konstrukcje z możliwością skalowania i dostosowywania ich do warunków panujących w otoczeniu w którym są wykorzystywane. Zamierzamy teraz podjąć intensywną współpracę ze spółką NOT Informatyka,  która posiada autorski system elektronicznej komunikacji Virtual Meeting System (VMS i jedyne na polskim rynku narzędzie informatyczne do głosowań w trybie online). System daje możliwość przeprowadzania różnego rodzaju głosowań w tajnym trybie,  zarówno grupowych jak i indywidualnych, organizowania i prowadzenia spotkań, w tym   generowanie listy uczestników, udostępnienie treści uchwał i możliwości dokonywania zmian w tych uchwałach za pośrednictwem platformy internetowej. Te narzędzia są intuicyjne, skuteczne i proste w obsłudze. Doskonale można je zintegrować z naszymi systemami multimedialnymi.

– Takie połączenie sił przysporzy dodatkowych korzyści obu partnerom?

– Oczywiście. Otworzy przed nami nowe możliwości, a także pozwoli na wprowadzenie dodatkowych ułatwień dla firm w działaniach biznesowych. Za przykład może posłużyć firma budowlana, która mieści się w Katowicach, a wygrała przetarg w Szczecinie. Dzięki połączeniu  komunikatora wideo spółki  NOT Informatyka z naszymi monitorami można będzie prowadzić  bezpośrednio uzgodnienia dotyczące dokumentacji projektowej, technicznej i nanosić  te wszystkie zmiany online.  To jest bardzo duże ułatwienie. Oszczędzi się czas i pieniądze na przejazdy z jednego miasta do drugiego. Te rozwiązania przyniosą wiele korzyści nie tylko nam, ale przede wszystkim firmom, które podejmą z nami współpracę. Jak połączymy te siły, to nasze rozwiązania znacząco przebiją konkurencję.

Z Tomaszem Bondarem rozmawiała Jolanta Czudak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here