Laur Innowacyjności 2021 – uroczysta Gala 28 kwietnia

459

Innowacyjność jest kluczem do rozwoju polskiej gospodarki.  Promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców, a także   pomoc w przyspieszeniu aplikacji nowatorskich rozwiązań, tak potrzebnych naszemu  krajowi stanowi ideę konkursu Laur Innowacyjności.

Podczas uroczystej Gali w Warszawskim Domu Technika NOT, 28 kwietnia wręczone zostaną statuetki w XI edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2021.”  Początek uroczystości o godz. 12.00

Celem konkursu, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter.

W konkursie nagradzane są osiągnięcia naukowe i biznesowe, kreatywność  przedsiębiorców w  najważniejszych sektorach gospodarki, innowacyjność oraz interdyscyplinarność rozwiązań. Promowanie nowatorskich produktów, ich twórców oraz pomoc we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań jest kluczem do rozwoju polskiej gospodarki. Laureaci dziesięciu poprzednich edycji konkursu korzystają z sukcesem z prawa do posługiwania się w korespondencji i promocji  wyróżnionych produktów znakiem i tytułem „Laur Innowacyjności”, wzmacniając w ten sposób wiarygodność i prestiż swojej działalności.

W XI edycji konkursu Laur Innowacyjności  produkty i technologie zgłaszane były w 12 kategoriach: Budownictwo i obiekty użyteczności publicznej, bezpieczeństwo i pożarnictwo; Ekologia i efektywność energetyczna; Energetyka i elektrotechnika; Górnictwo i hutnictwo; Informatyka i oprogramowanie; Automatyka: Mechanika, maszyny i urządzenia; Technika medyczna, przemysł farmaceutyczny i chemia; Przemysł spożywczy, gastronomia, rolnictwo, ogrodnictwo i obróbka drewna; Technika wojskowa; Logistyka, transport i komunikacja; Włókiennictwo, inżynieria materiałowa; Usługi i inne rozwiązania innowacje o charakterze społeczno-gospodarczym.

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło w kategorii Ekologia i Efektywność Energetyczna i Efektywność Energetyczna oraz Logistyka, Transport i Komunikacja.

Patronami konkursu o tytuł „Laur Innowacyjności” jest PAN, PARP, NCBR i Urząd Dozoru Technicznego. Redakcja Liderów Innowacyjności jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here