Laureaci konkursu budują markę Polski w świecie. Podczas EEC 2019 nagrodzono Inwestorów bez granic

1941

Apator, BASF, CVC Capital Partners, Feerum, Mokate, Track Tec, TZMO, Rockwell Automation Polska oraz Volvo Polska – te firmy znalazły się wśród tegorocznych laureatów tytułu „Inwestor bez granic”. Prestiżowe wyróżnienia przyznano podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC).

– Nadrzędną ideą projektu „Inwestor bez granic” jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją. Zwycięzcy wytypowani z grona inwestorów zagranicznych  w Polsce dają rozwojowy impuls całej gospodarce, wnoszą nową wartość, budują sieć kooperacji. Wśród wyróżnionych polskich inwestorów są podmioty realizujące odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. To firmy, które wpływają na potencjał polskiego eksportu, z powodzeniem inwestując na obcych rynkach, ale także otwierają drzwi przed innymi polskimi firmami – powiedział, otwierając galę wręczenia nagród, Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator projektu.

Kandydatów do nagrody nominowali przedstawiciele środowiska biznesu, instytucji samorządu gospodarczego, agencji i instytucji rządowych. Najlepsi z najlepszych wyłonieni zostali spośród zagranicznych inwestorów realizujących swoje przedsięwzięcia w Polsce oraz polskich firm inwestujących za granicą. By sięgnąć po tytuł, należało spełnić kilka kryteriów, takich jak m.in.: odpowiednio duża skala inwestycji, czy wpływ na potencjał i  innowacyjność polskiej gospodarki. Pod uwagę brano także znaczenie inwestycji dla polskiego rynku i dla budowania marki Polski w świecie.

– Potrzebni są nam świetni inwestorzy zagraniczni, z nowymi technologiami i nowymi produktami. I tacy coraz częściej przychodzą. Są też doskonałe polskie firmy inwestujące w przyszłościowe technologie. Jak powiedział Henry Ford, tylko firmy, które inwestują, mogą się rozwijać – mówił podczas gali wręczenia tytułów „Inwestora bez granic” Jerzy  Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

– Kiedyś tu, gdzie znajduje się Międzynarodowe Centrum Kongresowe, w którym odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy, była kopalnia i wydobywano węgiel. Dziś wydobywa się wiedzę i tworzy nowe biznesy. Nie powstałyby one jednak bez odwagi tych firm zagranicznych, które do nas przyjechały i zainwestowały. Cieszy nas również sukces firm z Katowic, Śląska i Polski, który odnoszą na rynkach zagranicznych – powiedział podczas gali Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W tym roku tytułem „Inwestora bez granic” uhonorowano 9 firm:

BASF – Koncern otrzymał wyróżnienie za innowacyjność i konsekwentną realizację celów zrównoważonego rozwoju, uwzględniającego interes środowiska naturalnego i otoczenia społecznego.

CVC Capital Partners  – Wyróżnienie przyznano za wspieranie rozwoju polskich spółek poprzez umożliwienie im korzystania  z najnowszych technologii i praktyk ESG (Environmental, Social, Governance) oraz odwagę w stawianiu na innowacje.

Rockwell Automation Polska – Spółka otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie w praktyczną realizację idei Przemysłu 4.0 i wkład w unowocześnienie polskiej gospodarki.

Volvo Polska – Wyróżnienie  przyznano za konsekwencję w inwestowaniu w polską gospodarkę, w zgodzie z najnowszymi trendami w motoryzacji.

Apator  – Wyróżnienie  za zdobycie wysokiej pozycji na rynku europejskim i zbudowanie rozpoznawalnej marki w sektorze rozwiązań dla nowoczesnej energetyki.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO) – Firma otrzymała wyróżnienie za zbudowanie silnej pozycji za granicą, z wykorzystaniem innowacyjnych produktów trafiających w zróżnicowane oczekiwania odległych rynków.

Track Tec – Spółka otrzymała wyróżnienie za intensywne i skuteczne działania na europejskim rynku infrastruktury kolejowej w oparciu o produkty spełniające najwyższe standardy jakości.

Feerum – Firma otrzymała wyróżnienie za profesjonalne przygotowanie i realizację śmiałej ekspansji międzynarodowej – od Europy po Afrykę.

Mokate – Wyróżnienie dla firmy za skuteczność strategii eksportowej, owocującą stałą obecnością na największych i najbardziej wymagających rynkach.

Gala „Inwestor bez granic” towarzyszyła XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu,  trwającego od 13 do 15 maja br. w Katowicach.

PropertyNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here