Laureaci nagród 33. edycji konkursu „Teraz Polska”

398

W 33 edycji konkursu „Teraz Polska” wyróżniono i nagrodzono: 12 produktów, 9 usług oraz 3 innowacje. Nagrody wręczono 29 maja w Belwederze łącznie 22 firmom, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji. W gronie zwycięzców znalazły się m.in.: blok do chirurgii małoinwazyjnej, technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać, platforma publikacji naukowych, zabytkowa kopalnia czy system antydronowy.

Nagrody  laureatom w imieniu Andrzeja Dudy wręczył prezydencki minister Piotr Ćwik. Składając gratulacje nagrodzonym podkreślił, że promocja polskich produktów i polskiej gospodarki jest bardzo ważna dla głowy państwa. Dowodem na to – jak mówił – są komponenty gospodarcze, które pojawiają się podczas niemal wszystkich podróży zagranicznych prezydenta.

W imieniu nagrodzonych głos zabrał dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Bartłomiej Szewczyk. Wskazywał, że choć laureaci reprezentują różne branże i działają na różnych rynkach, to łączy ich szczególna dbałość o jakość tego, co robią. „Ta nagroda jest potwierdzeniem tego” – dodał. Podkreślił, że wyróżnienie godłem „Teraz Polska” pozwoli nagrodzonym rozwinąć działalność. „Traktujemy je jako zobowiązanie, żeby ciągle dbać o rozwój, pracować nad jakością produktów i dobrze reprezentować godło +Teraz Polska+ i samą Polskę” – powiedział.(PAP)

Konkurs organizowany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego realizowany jest w trzech kategoriach: na najlepsze produkty, usługi i przedsięwzięcia innowacyjne. W ciągu 30 lat istnienia konkursu „Teraz Polska” uhonorowano 821 laureatów, wśród których znajdują się zarówno małe firmy rodzinne, jak i wielkie koncerny, zaś nagrodzone produkty i usługi obejmują szerokie spektrum specjalności i branż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here