Laureaci najlepszych prac dyplomowych

911

Na Wydziale Mechanicznym, Technologicznym Politechniki Warszawskiej odbędzie się 3 lutego br.  Gala podsumowująca Ogólnopolskie Konkursy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP:

XXII edycję na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej – rok akademicki 2021/2022 oraz XVI edycję dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe Technik-Absolwent za rok szkolny 2021/2022.

Kapituła Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym, która działała pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Jana Pilarczyka, przyznała I miejsce inż. Arturowi KŁOSIŃSKIEMU z Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa Wojskowej  Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie za projekt wstępny jednostopniowej rakiety na hybrydowy materiał pędny wynoszącej pikosatelity typu CanSat. Promotorem pracy jest ppłk dr inż. Michał JASZTAL

II miejsce zdobył inż. Karol PAJÓREK z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętowej Politechniki Gdańskiej za projekt  wysokosprawnej  instalacji  fotowoltaicznej wykorzystującej  układ  chłodzenia  paneli  PV  w  celu  poprawy  sprawności  konwersji energii. Promotorem pracy jest dr inż. Bartosz DAWIDOWICZ.

III miejsce zdobył inż. Sebastian DZIURA z Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej za projekt frezarki CNC wykonanej w technologii przyrostowej. Promotorem pracy jest dr inż. Małgorzata SIKORA, prof. PŁ.

Kapituła przyznała też kilka wyróżnień. Na bieżący konkurs napłynęło  32 prac z 16 uczelni technicznych z całego kraju.

Natomiast w drugim konkursie dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe  -Technik-Absolwent, na który napłynęło 125 wniosków, tytuł SUPER TECHNIK 2022 otrzymał Kacper SNOPEK z Technikum Nr 7 Zespołu Szkół Elektrycznych im. mjra Henryka Sucharskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

I miejsca w poszczególnych specjalnościach zdobyli:

  • Technik mechanik – Bartosz KURPIK z Technikum w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku,
  • Technik mechatronik – Szymon ZOWADA z Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu,
  • Technik pojazdów samochodowych – Mateusz KASPEREK z Publicznego Technikum Nr 4 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu,
  • Technik informatyk i teleinformatyk – Mateusz Bogdan BOJARSKI z Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu,
  • Technik logistyk – Damian CZANIECKI z Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu.

Tytuły i wyróżnienia przyznano w wielu innych specjalnościach, takich jak m.in. technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik analityk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik organizacji reklamy.

Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczy prof. dr hab. inż. Tomasz CHMIELEWSKI – prezes SIMP w towarzystwie przewodniczących Kapituł Konkursowych.

Opracował: Janusz M. Kowalski, specjalista ds. PR, OW SIMP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here