Laureaci Prime Property Prize 2020

992

W tym roku zainteresowanie konkursem Prime Property Prize przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wpłynęła rekordowa liczbę zgłoszeń. Rekordowa była też liczba uczestników głosowania prowadzonego na portalach Propertynews.pl i Propertydesign.pl. A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu:

Nagrodę Prime Property Prize 2020 w kategorii Inwestycja Roku RynekPowierzchni Handlowej otrzymała Elektrownia Powiśle. Jest to wyjątkowe miejsce, przez wiele lat niedostępne, które wybudowano 100 lat temu. Po rewitalizacji  otworzyła się dla Warszawy.

Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowej. Dwie równorzędne nagrody przyznano biurowcom: The Warsaw HUB w Warszawie i High5ive w Krakowie.  The Warsaw HUB to przestrzeń otwarta dla mieszkańców Warszawy, oraz pasaż handlowy i bezpośrednie połączenie z metrem.  To również efekt wielu lat pracy zespołu Ghelamco. Sukcesu nie byłoby, gdyby nie zaufanie naszych najemców. W tym trudnym i pełnym wyzwań czasie udało się zapełnić cały obiekt.

Najemcą roku została firma RTV Euro AGD. O rozwoju  firmy świadczą liczby: 300 sklepów stacjonarnych, dwa sklepy internetowe, w tym największy e-commerce w naszym kraju i 7 tys. pracowników.

Inwestycją Roku w kategorii Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej został A2 Warsaw Park.  To największy projekt budynku logistycznego tego dewelopera nie tylko w okolicach Grodziska Mazowieckiego, ale i w całym rejonie warszawskim.

Inwestycją Roku w kategorii Zielony Budynek zostaje Centrum badawczo-rozwojowe BWI w Balicach (7R). To pierwsza tego typu w Polsce realizacja komercyjnego obiektu biurowo-laboratoryjnego z zastosowaniem systemu trigeneracji, dzięki któremu budynek jest samowystarczalny energetycznie.

Inwestycją Roku w kategorii Deweloper Roku została Cavatina Holding. Dynamicznie powiększa portfel inwestycji, samodzielnie zarządza wszystkimi kluczowymi procesami inwestycyjnymi – od akwizycji, projektowania architektonicznego, aranżacji wnętrz po generalne wykonawstwo i wykończenie powierzchni.

W kategorii Doradca Roku wygrała firma Cushman & Wakefield.

Nagrodę w kategorii Przestrzeń komercyjna zdobyło: Lobby w biurowcach Innova Work Station i Signum Work Station w Warszawie (Cromwell Property Group, Tétris). Architekci starali się, aby wystrój tych przestrzeni zapraszał do spędzania w nich czasu. Jest pięknie, funkcjonalnie, wygodnie.

W kategorii Architektura zwyciężyła inwestycja Monopolis w Łodzi. To unikatowy projekt w skali całego kraju, powstały w wyniku rewitalizacji dawnych zakładów z 1902 roku. Wyróżnia się wysublimowanym połączeniem historycznej tkanki z nowoczesnym designem. Postindustrialna architektura idealnie wpisała się w krajobraz miasta.

W kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom czytelnicy i jury nie mieli wątpliwości. Wybrali Poznań. Przemawiających za nim argumentów jest mnóstwo, ale wystarczy spojrzeć na listę oddanych, realizowanych i planowanych projektów deweloperskich.  – Ta nagroda jest dla mnie najlepszą oceną pracy Biura Obsługi Inwestorów, Wydziału Urbanistyki i Miejskiej Pracowni Urbanistycznej – mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. – jednym z kryteriów, które bierzemy pod uwagę w Poznaniu, decydując się na inwestycje, jest to, na ile będzie ona impulsem dla inwestycji sektora prywatnego.

Lista pozostałych laureatów dostępna jest na stronie www.propertynews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here