Leśna Oaza w Otwocku gotowa do zasiedlenia

4458

Mikroklimat i bliskość przyrody to  największe atuty Otwocka, położonego nad Świdrem, w pobliżu  jego ujścia do Wisły.  Przed laty walory tej malowniczej miejscowości doceniali przede wszystkim letnicy i kuracjusze. Obecnie, czterdziestopięciotysięczne  miasto, oddalone zaledwie 25 km od Warszawy, przyciąga   tu osoby, które potrzebują do życia zacisznego i spokojnego miejsca, otoczonego lasem sosnowym lub brzozowym. Inwestorzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, wykorzystując doskonale rozwiniętą w mieście infrastrukturę kanalizacyjną i wodociągową.

 Wymarzonym miejscem do zamieszkania w Otwocku jest  osiedle „Oaza Leśna”, przy ul. Ługi, którego budowa właśnie się zakończyła. Inwestycję zrealizowała prywatna firma Marogobud Marek Ogorzałek. Doświadczony inwestor i jednocześnie deweloper, przed dwoma laty wybudował w mieście  Osiedle Klaudia przy ul. Zacisznej (Świder), a wkrótce przystępuje do kolejnej realizacji w centrum Otwocka.  Nowa inwestycja powstanie za dwa lata przy ul. Leśnej, w pobliżu siedziby Urzędu Miasta.

 Oaza Leśna  w Osiedlu Ługi

Dwa wielorodzinne budynki, wkomponowane harmonijne w scenerię brzozowego lasu, są już gotowe do zasiedlenia. Znajduje się w nich łącznie 36 mieszkań o różnej wielkości. Najmniejsze mają powierzchnię 38 m2, a największe do 120 m2. Są to mieszkania 3 lub 4 pokojowe. Jeden budynek jest już oddany do użytkowania i prawie w całości zasiedlony. Zostało w nim tylko jedno mieszkanie, ale w drugim są jeszcze dostępne.

– Nabywców na te lokale nie brakuje i to z różnych rejonów Polski, oddalonych nawet o 400 km od Otwocka  – informuje  Marek Ogorzałek, właściciel Marogobudu. – Pierwsze rezerwacje były już robione na etapie wylewania fundamentów. Mieszkania kupują ludzie w różnym wieku. Najstarszych przyciąga tu cisza, spokój i wymarzone miejsce do życia, a także łatwy dostęp do elitarnych ośrodków zdrowia, których stale przybywa w Otwocku. Dla ludzi młodych to również ma znaczenie, ale liczy się także komfort mieszkania w pięknym kompleksie z miejscem do rekreacji i bezpiecznym placem zabaw dla dzieci.

O dużym zainteresowaniu decyduje nie tylko wyjątkowa lokalizacja osiedla, ale również atrakcyjność projektu i jego wykonanie. – Budujemy solidnie z najlepszych materiałów o podwyższonym standardzie akustycznym i cieplnym – dodaje Justyna Janczarek, specjalista ds. sprzedaży w firmie Marogobud. –  Latem w lokalach jest chłodno, a zimą ciepło.  Stawiamy na efektywność energetyczną. Okna w naszych budynkach mają najniższy współczynnik przenikania ciepła i hałasu. Są wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych, mają mikrowentylację w skrzydłach i okucia z zabezpieczeniami antywyważeniowymi.

Mieszkania są dobrze wyciszone,  niczego nie słuchać co się dzieje u sąsiadów za ścianą. Taki model budownictwa jest wielkim atutem. Przy zachowaniu wysokich standardów koszty budowy są opłacalne dla inwestora, a ceny mieszkań konkrecyjne na rynku. Wkrótce Oaza Leśna będzie zachwycać też estetyką otoczenia, bo kończą się już prace porządkowe wokół budynków i leśnego kompleksu.

 Rozwój budownictwa uzależniony od infrastruktury

 Dostęp do infrastruktury wodno-kanalizacyjnej jest niezwykle ważny przy realizacji takich inwestycji.   Otwock ma pod tym względem  przewagę nad wieloma miejscowościami, ponieważ jest skanalizowany prawie w stu procentach.  Niemal w każdym zakątku  miasta, rozciągającego się na dużym,  zalesionym obszarze, można podłączyć nieruchomość do sieci sanitarnej i wodociągowej. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze nie było problemów z doprowadzeniem takich mediów do osiedla Oaza Leśna, oddalonego od ulicy Ługi o 200 m w głąb lasu.

–  Spotkaliśmy się z dużą życzliwością w Otwockim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, które dokonało nam takiego podłączenia od ulicy do budynków w ciągu 3 miesięcy    – przyznaje szef Margobudu. – Muszę przyznać, że negocjacje nie były jednak łatwe z prezesem Kostyrą. Jestem pełen podziwu dla jego konsekwencji i skuteczności w ustalaniu warunków umowy z deweloperem. Świetnie dba o interes przedsiębiorstwa. Z mojej perspektywy było trochę gorzej, ale doceniam jego determinację. Chciałbym mieć takiego menagera u siebie w firmie. Wkrótce znów będziemy negocjować, bo ruszamy z kolejną budową.

Cykl każdej inwestycji wydłużają długotrwałe procedury i ustalenia z różnymi organami, gdyby nie to Margobud budowałby komfortowe osiedla w kilkanaście miesięcy.

Po zakup mieszkań z rekomendacji

Po rezerwację i zakup mieszkań do Marogobudu najczęściej trafiają osoby z polecenia użytkowników, którzy już mieszkają w takich lokalach. Pierwsi nabywcy zasiedlili mieszkania w stylowym osiedlu Klaudia Otwock przed dwoma laty. Powstały tam dwa wielorodzinne budynki, nawiązujące do stylu świdermajer, charakterystycznego dla przedwojennych rezydencji, z których słynął uzdrowiskowy Otwock.

– Cały kompleks zaprojektowali niebywale kreatywni architekci, z którymi aktywnie współpracujemy przy wielu inwestycjach – podkreśla  Marek Ogorzałek – Przy każdym przedsięwzięciu projektanci koncentrują się na wartościach kulturowych, historycznych i przyrodniczych miejsca, w którym powstają osiedla.  Mają świetne pomysły. Niezwykle ciekawie, z artystyczną wizją,  zaprojektowali też kompleks 10 białych domków, które wybudowaliśmy w warszawskiej dzielnicy Wawer przy ul. Hortensji, jak również osiedle Bliźniaków Karola i Dawida w Falentach Nowych.

Warto dodać, że osiedle Klaudia w Otwocku zaprojektowała pracownia ATLANT Wiktor Kuśmirek, osiedle Bliźniaków w Falentach Nowych  P.H.U. BUDART Marek Turalski, natomiast osiedla: Oaza Leśna, Białe domki i kompleks przy ul. Leśnej to efekt pracy architektów z  zespołu Paweł Naduk 77 Studio.

Oprócz Mazowsza firma Marogobud była zaangażowana w realizację wielu inwestycji w kraju. Wybudowała m.in.  pięciogwiazdkowy hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy Zdrój, była również generalnym wykonawcą , hotelu SPA dr Irena Eris „Wzgórza Dylewskie”. Swój rodowód Marogobud ma w Małopolsce. Firma powstała w 1998 roku. Jej siedziba znajduje się w miejscowości Binczarowa koło Krynicy. Kiedyś w przedsiębiorstwie pracowało ok. 200 osób, ale  realizacja inwestycji w odległych częściach kraju była dość uciążliwa dla załogi, którą należało dowieźć i zakwaterować. Logistycznie było to trudne do ogarnięcia, dlatego zmienione zupełnie zasady  funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 Najpierw byłem podwykonawcą, ale od kilku lat pracuję już samodzielnie jako inwestor i deweloper – wspomina właściciel Marogobudu. – W firmie pozostało tylko kilka osób i teraz współpracujemy przy realizacji inwestycji z szefami innych przedsiębiorstw. Taka forma wzajemnych usług przynosi wyjątkowo dobre efekty. Każdy robi to, co potrafi najlepiej.

 Margobud przygotowuje się obecnie do budowy inwestycji przy ul. Leśnej w Otwocku. Projekt szeregowej zabudowy jest już przygotowany.  Powstanie 20 atrakcyjnych lokali od 100 do 120 m2, każdy z garażem i niewielkim ogródkiem. Budowa rozpocznie się jeszcze tego lata. Nowoczesna infrastruktura wodociągowa i kanalizacyjna w mieście zachęca deweloperów do inwestowania w rozwój budownictwa mieszkaniowego. Każdego roku przybywa tu nowych obiektów i osiedli doskonale zharmonizowanych z przyrodą.

Jolanta Czudak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here