Lexmark zamierza osiągnąć neutralność węglową do 2035 r.

646

Od 2005 roku firma Lexmark globalnie obniżyła emisję CO² o 62 proc. i jest na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanego celu, jakim jest redukcja emisji CO² o dalsze w stosunku do poziomów z 2015 roku 40 proc. do 2025 r. Tak dobry wynik został osiągnięty dzięki zmniejszeniu zużycia energii, globalnemu programowi recyklingowemu i projektowaniu trwalszych niż średnia branżowa produktów. Aby osiągnąć zakładany cel, czyli neutralność węglową do 2035 r., firma będzie dalej inwestować w nowe programy z zakresu ochrony środowiska.

Lexmark od dawna angażuje się w działania ograniczające wpływ firmy na środowisko naturalne — mówi Skarbimir Mateńko, Supplies Business Manager Lexmark Polska. — Jesteśmy liderami w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale i tak postawiliśmy przed sobą ambitne zadanie, aby do 2035 r. być firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Jest to nasza odpowiedzialność na rzecz środowiska, ale też program wspierający naszych klientów, którym chcemy pomóc osiągnąć ich własne założenia w zakresie neutralności węglowej oraz ograniczyć koszty operacyjne – dodaje.

Materiały eksploatacyjne to jeden z najważniejszych obszarów, gdzie firma ogranicza swój ślad węglowy. Ustanowiony w 1991 roku program zbiórki wykorzystanych kaset i tonerów zapobiegł wyrzuceniu na wysypiska śmieci blisko 100 milionów zużytych materiałów eksploatacyjnych.  Natomiast plastik pochodzący z recyklingu tonerów (PCR), którego nie można ponownie wykorzystać, jest przetwarzany na nowe tonery i komponenty drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Aż 92 proc. modeli Lexmark zawiera PCR, a ponad 80 proc. z nich składa się co najmniej w 30 proc. z PCR.

Innym ważnym elementem zmniejszania emisji dwutlenku węgla w Lexmark jest projektowanie urządzeń tak, aby wydłużyć ich żywotność do ponad siedmiu lat, co jest znacznie podwyższa średnią dla całej branży. Dla 96 proc. urządzeń wysokie standardy energooszczędności potwierdza certyfikat ENERGY STAR®. Firma dba, aby ze starej, wychodzącej z użytkowania floty wykorzystać jak najwięcej materiałów. 39 proc. plastiku w nowych urządzeniach Lexmarka i 37 proc. w nowych wkładach zostało odzyskanych, a firma planuje systematycznie zwiększać te statystyki.

Dla klientów, którzy chcą ograniczyć zużycie papieru, wszystkie urządzenia są dostarczane z funkcją Print Release, która umożliwia pracownikom wysyłanie zadań drukowania z dowolnego miejsca i odbieranie ich za pomocą bezpiecznego logowania, co oznacza, że użytkownicy drukują tylko to, co tak naprawdę potrzebują. W przypadku drukowanych elementów klienci mogą również skorzystać z partnerstwa z Print Releaf, które mierzy ich zużycie papieru i na tej podstawie ponownie zalesia wyznaczone obszary, aby zrównoważyć ilość ściętych drzew. — Jako firma zrobiliśmy ogromne postępy — powiedział Skarbimir Mateńko. — Od wielu lat globalnie pracujemy nad stałym zmniejszeniem naszego śladu węglowego, a infrastruktura, którą mamy na całym świecie, pozwala nam zakładać, że osiągniemy nasz cel, czyli neutralność węglową, do 2035 r.

Lexmark tworzy innowacyjne technologie obrazowania oparte na chmurze i IoT, które pomagają klientom na całym świecie realizować ich wizję prostego drukowania, bezpieczeństwa, oszczędności i zrównoważonego rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here