Lider zielonych technologii

1643

Na licznych polskich domach widać anteny satelitarne produkcji Corab Sp. z o.o. Jak rozpoczęła się przygoda Corab Sp. z o.o. z energetyką słoneczną? – redaktor Jan Grzybowski zapytał Henryka Białego prezesa zarządu Corab Sp. z o.o.

Henryk Biały : Mamy 30-letnie doświadczenie w elektronice oraz w obróbce stali i aluminium. Zawsze stawialiśmy na nowe technologie. Fotowoltaika zyskiwała popularność za granicą i byliśmy przekonani, że ten trend pojawi się również w Polsce. Od 10 lat budujemy ten rynek. Obecnie jesteśmy jednym z największych producentów i dystrybutorów w tej części Europy. Zielone technologie traktujemy poważnie. Sami pozyskujemy energię dzięki farmie, którą wybudowaliśmy przy naszym zakładzie  produkcyjnym w Bartoszycach.

Jak udało się polskiej firmie osiągnąć sukces w branży fotowoltaicznej?

H.Biały: Wszystkie nasze systemy fotowoltaiczne produkujemy w zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym, a wysyłamy z własnego nowoczesnego centrum logistycznego. Od początku stawiamy na wysoką jakość i pilnujemy, aby produkty spełniały rygorystyczne europejskie normy. Słuchamy klientów, którzy pomagają doskonalić naszą ofertę. Firma stale się rozwija. Zatrudniamy obecnie ponad 250 specjalistów. Mamy globalnych     partnerów, z którymi nasz dział R&D jest w stałym kontakcie. Coraz aktywniej działamy poza krajem. Nasze produkty wysyłamy do ponad 18 krajów. W zeszłym roku zyskaliśmy partnera biznesowego – Michała Sołowowa, czołowego polskiego biznesmena.

A więc nowy inwestor – to nowe możliwości?

H.Biały: Wierzymy, że połączenie naszego 30-letniego doświadczenia biznesowego i znajomości rynku PV z doświadczeniem biznesowym grupy kapitałowej Michała Sołowowa to duża szansa dla naszej firmy. Możliwości rozwoju produktów oraz zwiększenie skali biznesu to nasz najbliższy cel. Z takim partnerem kapitałowym będzie możliwe dalsze umacnianie pozycji i zdobywanie nowych rynków eksportowych.

Corab kojarzy się z szeroką ofertą dla instalatorów. A co z inwestorami?

H.Biały: Ostatnie lata poświęciliśmy na zbudowanie szerokiego portfolio bezpiecznych produktów. Dla inwestora źródło pochodzenia oraz wiarygodna gwarancja ma bardzo duże znaczenie. Na tym jednak nie poprzestaliśmy. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z najlepszymi firmami instalatorskimi z całej Polski w ramach sieci Corab Partner. Inwestor otrzymuje nie tylko bezpieczne elementy ze sprawdzonego źródła, ale również najwyższą jakość obsługi oraz montażu.

Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę pełnego spełnienia tych jakże ambitnych zamierzeń!

Z  Henrykiem Białym, prezesem zarządu Corab Sp.z o.o.  rozmawiał red. Jan Grzybowski                                            

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here