LOT odstąpił od transakcji przejęcia spółki Condor Airlines

1328

Polska Grupa Lotnicza, do której należą Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowała, że odstępuje od zakupu niemieckich linii Condor Airlines. Powód odstąpienia od transakcji jest nieznany. Nieoficjalnie chodzi o niedopełnienie obowiązków finansowych przez niemiecką linię.

– Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała 15 kwietnia linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki. Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji – poinformowała Katarzyna Majchrzak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej.

Plan przejęcia czarterowych niemieckich linii lotniczych ogłoszono pod koniec stycznia br., a transakcja, której wartość szacowano na co najmniej 2,5 mld zł, miała zostać sfinalizowana do końca kwietnia 2020 r. Warto przypomnieć, że LOT wygrał rywalizację o Condora  z kilkoma innymi inwestorami, m.in. z amerykańskim funduszem Apollo i brytyjskim Greybull.

Zarejestrowane we Frankfurcie nad Menem linie lotnicze Condor, są ważnym partnerem dla niemieckich biur podróży. Firma zatrudnia około 5 tys. osób i operuje ok. 60 samolotami.  (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here