Lotnisko w Radomiu z wnioskiem o upadłość

1951

Wniosek o upadłość radomskiego portu cywilnego trafił do Sądu Gospodarczego. Tym samym zakończyły się trwające od miesięcy negocjacje z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”, które przejmuje obiekt. Pod zarządem PPL-u Radom stanie się lotniskiem zapasowym dla Okęcia.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia powiedział IAR, że strony uzgodniły, że będzie to sprzedaż działającej formy podmiotowi, który będzie kontynuował jej działalność. W praktyce oznacza to wyłączenie syndyka z całej procedury, bowiem PPL przejmuje cały port łącznie ze zobowiązaniami.
Lotnisko w Radomiu z wnioskiem o upadłość. Zostanie przejęte przez PPL.

PPL zamierza zainwestować w port nawet 500 mln zł. Będzie musiało także płacić miastu czynsz, gdyż grunty lotniska są w posiadaniu władz Radomia. W 2019 roku ma on wynieść około 416 tysięcy złotych. W 2020 roku 3,2 miliona złotych, w latach 2021 – 2039 po 4,1 miliona złotych, a w 2040 roku 2,8 miliona złotych.

„Ale płacić będzie też Radom. Zgodnie z projektem uchwały, którą w poniedziałek będą głosować radni, w ciągu 20 lat PPL ma otrzymać około 350 miliomów złotych. W 2020 roku blisko 2,3 miliona złotych, ale w kolejnych latach już od ponad 16 milionów złotych do ponad 18 milionów złotych” – czytamy na portalu echodnia.eu.

Dlaczego trzeba w Wieloletniej Prognozie Finansowej zarezerwować pieniądze? – Jak tłumaczą politycy z Prawa i Sprawiedliwości, Państwowe Porty Lotnicze, rozbudowując lotnisko, podniosą wartość gruntów, których właścicielem wciąż będzie miasto – pisze portal.

źródło: Business Insider

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here