Lubelski Uniwersytet Medyczny liderem kształcenia na kierunku lekarsko-dentystycznym

1063

Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zajęli pierwsze miejsce podczas Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Tym samym uczelnia została liderem wśród uniwersytetów w Polsce, kształcących na kierunku lekarsko-dentystycznym. LDEK to egzamin ogólnopolski organizowany przez Centrum Egzaminów Medycznych. Jego wyniki stanowią kryterium kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie.

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK) w sesji wiosennej 2022 r. Do egzaminu przystąpiły w całym kraju 1293 osoby. „Liderem wśród wszystkich uniwersytetów w Polsce, kształcących studentów na kierunku lekarsko-dentystycznym, został Uniwersytet Medyczny w Lublinie” – poinformował we wtorek rzecznik prasowy uczelni Wojciech Brakowiecki.

„Nasi studenci uzyskali 164,37 pkt., tym samym osiągając pierwsze miejsce i najwyższą średnią wśród zdających po raz pierwszy. Kończący studia w ostatnich dwóch latach zajęli trzecie miejsce wśród uczelni medycznych w Polsce” – powiedział rzecznik. Dodał, że powodem do dumy jest też najwyższy wynik (184 pkt.) w sesji, osiągnięty przez absolwenta Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Maksymalnie można było zdobyć 200 punktów.

„Pierwsze miejsce to ogromny sukces Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podczas Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego, który odbył się w ubiegłym tygodniu. Jako dziekan bardzo się cieszę z tego historycznego wyniku. To nasz wspólny sukces, ale też nasza wspólna ciężka praca. Gratuluję nauczycielom, studentom i absolwentom” – podsumowała dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Renata Chałas.  (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here