Marsz dla Izy. Protesty w całym kraju po śmierci 30-latki z Pszczyny

1407

Protest pod hasłem „Ani jednej więcej. Marsz dla Izy” ma rozpocząć się w sobotę o godz. 15.30 przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie, skąd jego uczestnicy przejdą przed Ministerstwo Zdrowia. Podobne manifestacje są zaplanowane w kilkudziesięciu innych miastach w Polsce.

Główna manifestacja będzie miała miejsce w sobotę w Warszawie, jednak protesty w polskich miastach będą odbywać się także w niedzielę, a także w poniedziałek. W sobotę zapowiedziano je w 73 miastach, w niedzielę, 7 listopada i w poniedziałek w kolejnych miejscowościach.

– Osoby poruszone śmiercią młodej kobiety w Pszczynie i powodami tej śmierci  skupiają mieszkańców  do powszechnego protestu. – Idziemy tam jako mieszkańcy Warszawy i wielu innych miejscowości – zaznaczył w rozmowie z Onetem rzecznik PO Jan Grabiec.

Protesty pod hasłem #anijednejwięcej są reakcją na śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny, która zmarła 22 września, będąc w 22 tyg. ciąży. U kobiety stwierdzono bezwodzie, lecz lekarze mieli wstrzymać się z usunięciem płodu do czasu, aż przestanie bić serce dziecka. Pojawiają się też informacje o kolejnych śmiertelnych przypadkach ciężarnych kobiet, które miały urodzić martwe płody. Onet napisał dzisiaj  o śmierci ciężarnej Anny w czerwcu br. w szpitalu w Świdnicy  

Szczegółowe informacje dotyczące protestów znajdziesz na stronie głównej Onetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here