Maseczek i środków do dezynfekcji nie kupimy już na Allegro i OLX. Zadecydował o tym premier

818

Zwykłe maseczki w cenie 30 czy 40 zł za sztukę? Małe żele antybakteryjne w cenie perfum? Niby popyt dyktuje ceny, ale premier uznał, że to żerowanie na ludzkim strachu. Na największych platformach sprzedaży nie będzie już można już sprzedawać maseczek, żeli antybakteryjnych i środków do dezynfekcji.

Koniec ze sprzedawaniem jednorazowych maseczek ochronnych za 30 zł za sztukę. Takich ofert nie znajdziemy już na platformach Allegro i OLX. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki w związku z tym, że kurczące się zapasy środków ochronnych doprowadziły do tego, że żerujący na ludzkim strachu sprzedawcy zaczęli windować ich ceny do bardzo wysokich poziomów. Z kolei Minister Łukasz Szumowski zakazał wywozu produktów leczniczych za granicę bez zgody GIF. Wszystko po to, by ograniczyć sprzedaż artykułów z niepewnych źródeł i zapewnić Polakom odpowiednią ilość leków.

Takie możliwości daje Premierowi, a także wojewodom specustawa w sprawie koronawirusa. Zgodnie z nowymi przepisami Prezes Rady Ministrów może nałożyć na przedsiębiorstwa polecenia w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Są one wydawane w drodze decyzji administracyjnej i podlegają natychmiastowemu wykonaniu. (money.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here